Program v SVD a 10. Noc múzeí

Program v SVD a 10. Noc múzeí
 
Noc múzeí bude v sobotu 18. mája 2013. V Báčskom Petrovci sa do tohto celosvetového podujatia zapojí Múzeum vojvodinských Slovákov ako aj Slovenské vojvodinské divadlo (SVD). Zo SVD avizujú aj niektoré ďalšie podujatia, ktoré usporiadajú tohto týždňa ale aj v ďalších májových dňoch. Tak už zajtra o 14:00 vo veľkej sieni bude koncert pre deti Spievankovo a v piatok o 18:00 ZŠ Jána Čajaka v Petrovci zorganizuje program ku Dňu školy. V sobotu o 22.00 v rámci podujatia Noc múzeí bude divadelné predstavenie Helverova noc a v nedeľu o 19:00 a o 21:00 kino. Z Múzea vojvodinských Slovákov tiež pozývajú na 10. Noc múzeí, ktorá bude v sobotu od 18:00 do 02:00 po polnoci.
 
foto
 

foto
 
Počas tohtoročnej Noci múzeí usporiadajú dve vernisáže: starých rodinných fotografií ako aj výstavu obrazov. Plánovaná je aj verejná hodina maliarstva a pozorovanie hviezd.
 
O 19:00 bude otvorenie výstavy rodinných fotografií zo začiatku 20. storočia pod názvom Poznáte ma? z etnologického fotoarchívu Múzea vojvodinských Slovákov autorov Anny Séčovej - Pintírovej a Marjana Pavlova. Výstava bude nainštalovaná v predsieni Slovenského vojvodinského divadla.
 
O 21:00 v Galérii Zuzky Medveďovej bude otvorenie samostatnej výstavy obrazov akademického maliara Michala Ďurovku z Kysáča, ktorý sa návštevníkom predstaví priamo a prakticky – verejnou hodinou maliarstva. Bude to zriedkavá možnosť, aby sa na chvíľu pocítila zvláštna a magická atmosféra ateliéru.
 
foto
 
Ak počasie dovolí, pred budovou Slovenského vojvodinského divadla budú nainštalované teleskopy. Aby ste dosiahli tajomstvá vesmíru, odborne vám pomôžu Jaroslav Grňa a Janko Mravík, členovia astronomického združenia Univerzum z Báčskej Palanky.

Komentárov  

+1 #1 krásneA 2013-05-13 22:57
Angličan sa zásadne nebaví o sexe, politike, biznise a rodine. Rozpráva sa o počasí alebo o jedle...

To je krásne, preto sa Slovák a Srb rozprávajú len o sexe a politike, a pred domom si trávu nekosia...
Hanba...
Čo by povedal náš Vučko z Kosova... alebo z Kovačice...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články