Kysáčanom svetový bronz pre dizajn

Kysáčanom svetový bronz pre dizajn
 
Kysáčan Pavel Surový a jeho manželka Dragana sa ovenčili svetovým bronzom v súťaži tvorcov logo dizajnu. Tretie miesto a bronzovú medailu im udelili na známej svetovej súťaži v dizajne "Hiiibrand 2013", ktorá sa konala v Pekingu. Vysoké ocenenie získali pre logo slovenského výrobcu bezpečnostných dverí "Sherlock". Na súťaž bolo prihlásených vyše 1300 prác zo všetkých krajín.
 
foto
 
Pavel a Dragana
 
- Snažíme sa navrhnúť a vymyslieť exkluzívne balenia, trochu aj provokatívne, ktoré sa vymykajú z rámčeka bežných očakávaní výrobcu. Náš štýl je primárne určený pre firmy, ktoré chcú trochu predbiehať dobu, neboja sa zmien a dizajn chápu ako moderný komunikačný prostriedok - hovorí Pavel.
 
foto
 
V tomto roku sa kreatívny manželský pár sústredil na dizajnovanie balení a nálepiek. Do finále svetovej súťaže v Pekingu im postúpili ešte 3 ďalšie práce: obaly pre balenie Premium kávy, dizajn pre rodinné vinárstvo Jakubec s poľovníckou tradíciou a logo Centre - internetového adresára firiem.
 
foto
 
- S veľkou chuťou a nadšením vchádzame do všetkých nových projektov a výziev. Trh chápeme ako podnikateľské prostredie, v ktorom sa vedie ostrý boj. Preto sa snažíme skúmať informovanosť spotrebiteľov a ich správanie sa, vrátane ich životného štýlu a životného prostredia. Klientom chceme vychádzať v ústrety a snažíme sa byť im dobrým partnerom v podnikaní a tiež i obchodnými konzultantmi. Nikdy nekreujeme náš výrobok tak, aby sme ho iba dobre predali. Naším prvoradým cieľom je urobiť úspešný dizajn, ktorý svet vysoko ohodnotí. "- Ozrejmuje Pavel svoju obchodnú filozofiu.
 
Pavlove logá už aj skôr získavali vysoké ocenenia a vlani vyhral dizajnového anjela: " design angel", resp. Oscara pre najlepšie logo v Európe a 2011 v Pekingu vyhral prvú cenu poroty.
 
Bill Gardner, jedna z najväčších autorít z oblasti značky a dizajnu v Spojených štátoch (známy podľa kníh LogoLounge) v tomto roku do svojho tohtoročného riportu LogoTrends 2013 zaradí aj logá Pavla Surového.
 
foto
 
Ďalšia pekná správa sa týka nielen Pavla Surového lež aj Kysáčanov. Jeho logo dizajn Vraniari bude publikovaný v svetovej knihe najlepších vybraných prác Logo Nest B&W (Special Edition).
 
„Vraniari“ to je inak dávnejším pomenovaním pre Kysáčanov.
 
Pavel Surový otvára prvú v Srbsku dizajnovú agentúru Krea. Krea je kreatívny dizajn a agentúrnou značkou, ktorá kombinuje dizajn služby, služby marketingu a reklamy.
 
Katarína Pucovská
 
Podobné články:
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné články