Nové vedenie ASN

Nové vedenie ASN
 
Asociácia slovenských (vojvodinských) novinárov - ASN má nové vedenie. Doterajšiu predsedníčku Vladimíru Dorčovú – Valtnerovú na tomto poste vystriedala Anna Jašková. Za nového predsedu Zhromaždenia ASN je zvolený Ján Záborský. Dnešnú výročnú a zároveň aj volebnú schôdzu viedol doterajší predseda Zhromaždenia ASN Samuel Žiak a členmi predsedníctva boli Jaroslav Čiep a Jarmila Pániková.
 
Nové zloženie Správnej rady ASN: Samuel Žiak, Oto Filip, Vladimíra Dorčová - Valtnerová, Katarína Melegová - Melichová a Anna Jašková.
 
Dozorná rada ASN: Viera Dorčová - Babiaková, Anna Simonovićová a Marína Chorvátová.
 
Asociácia slovenských novinárov je nestraníckym, mimovládnym a neziskovým združením občanov. Vznikla ešte v roku 2002 vo Vojvodine v Srbsku, ale vtedy nezažila pre objektívne príčiny, keďže sa v tom období zakladala aj Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny. Prvou predsedníčkou Asociácie slovenských novinárov bola Anna Tomanová-Makanová. V októbri 2008 na iniciatívu Výboru pre informovanie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny činnosť ASN bola obnovená.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články