Nové vedenie ASN

Nové vedenie ASN
 
Asociácia slovenských (vojvodinských) novinárov - ASN má nové vedenie. Doterajšiu predsedníčku Vladimíru Dorčovú – Valtnerovú na tomto poste vystriedala Anna Jašková. Za nového predsedu Zhromaždenia ASN je zvolený Ján Záborský. Dnešnú výročnú a zároveň aj volebnú schôdzu viedol doterajší predseda Zhromaždenia ASN Samuel Žiak a členmi predsedníctva boli Jaroslav Čiep a Jarmila Pániková.
 
Nové zloženie Správnej rady ASN: Samuel Žiak, Oto Filip, Vladimíra Dorčová - Valtnerová, Katarína Melegová - Melichová a Anna Jašková.
 
Dozorná rada ASN: Viera Dorčová - Babiaková, Anna Simonovićová a Marína Chorvátová.
 
Asociácia slovenských novinárov je nestraníckym, mimovládnym a neziskovým združením občanov. Vznikla ešte v roku 2002 vo Vojvodine v Srbsku, ale vtedy nezažila pre objektívne príčiny, keďže sa v tom období zakladala aj Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny. Prvou predsedníčkou Asociácie slovenských novinárov bola Anna Tomanová-Makanová. V októbri 2008 na iniciatívu Výboru pre informovanie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny činnosť ASN bola obnovená.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články