20.3xĎ(20 13) = 13+3+2

20.3xĎ(20 13) = 13+3+2
 
Na tohtoročnej 20. Prehliadke slovenskej detskej divadelnej tvorby 3xĎ v Starej Pazove, ktorá bude prebiehať v dňoch 6.- 9. júna 2013 sa predstaví 13 detských divadelných súborov a 5 hosťujúcich z čoho 3 profesionálne a 2 ochotnícke. Sprievodným podujatím bude výstava detských výtvarných riešení pre diplom. Tohto roku na adresu prehliadky prišlo niekoľko desiatok návrhov z desiatich slovenských základných škôl. Výstava diplomov bude otvorená zajtra 6. júna a záujemcovia si ju budú môcť pozrieť v predsieni Slovenského divadla VHV v Starej Pazove počas všetkých dní festivalu.
 
foto
 
foto
 
Festival otvorí hosťujúce predstavenie nášho profesionálneho Slovenského vojvodinského divadla z Báčskeho Petrovca Štyria škriatkovia a víla.
 
foto
 
V piatok na 20. Prehliadku slovenskej detskej divadelnej tvorby 3xĎ vystupuje Novosadská Viva Dance s nanajvýš úspešným muzikálom Smile, s ktorým zvíťazili na festivale v Bečeji.
 
foto
 
Foto-ns Play
 
Na 20. ročníku 3xĎ vystúpi tiež aj hosťujúce divadlo zo Slovenska Thalia theatro, Budča s predstavením Kráľ Matej Zvolenský. Ide o činoherno-bábkové predstavenie na motívy povesti o spravodlivom a ľudovom kráľovi Matejovi Korvínovi zo Zvolenského zámku. Účinkujú Peter Kamenský a Monika Necpálová, , ktorá je zároveň aj scenáristkou a režisérkou.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

0 #1 novinarka 2013-06-10 14:45
Prvá cena: Popoluška, ZŠ Bratstvo z Aradáča.
Druhá cena: Paťa a piráti, Petrovská družina z Báčskeho Petrovca.
Tretia cena: Škaredé káča vojlovické, SKOS Detvan z Vojlovice.
BLAHOŽELÁME
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články