Smäd a Juraj Ľavroš

Smäd a Juraj Ľavroš
 
V nedeľu 23.júna o 15.00h v galérii padinského domu kultúry bude vernisáž obrazov členov združenia výtvarných umelcov „Smäd“ z Padiny. Každý z 10 maliarov: Ján Husárik, Anna Kotvášova, Biserka Petrášová, Vladimír Galas, Martin Pap, Ján Šimek, Michal Povolný, Ján Bačúr, Pavel Povolný-Juhás a Juraj Ľavroš sa predstaví svojimi troma obrazmi a premiérovo bude prezentované aj najnovšie spoločné dielo, megamaľba všetkých členov združenia. Združenie „Smäd“ a jeho členovia sa čoraz úspešnejšie predstavujú aj na početných výstavách a podujatiach a tak najnovšie Jurajovi Ľavrošovi v týchto dňoch na VI. Banátskom stretnutí maliarov udelili zlatú plaketu.
 
foto
 
Padinská magamaľba
 
foto
 
Víťazný obraz Juraja Ľavroša pod názvom Rodisko
 
Podľa tlačovej správy ktorú nám sprostredkovala Daniela Ďurašová – zakladateľka AERD Padina, pre maliara je toto ocenenie o to významnejšie, že ho získal par dní pred dosiahnutím okrúhleho výročia 50 - rokov svojho života.
 
foto
 
foto
 
Insitný maliar Juraj Ľavroš sa narodil 27.júna 1963 v Padine. Od malička maľoval, svoj talent spojil s láskou k rodnej Padine, čo je aj typické pre jeho obrazy. O jeho práci a živote sa môžete dozvedieť viacej na samostatných výstavách, ktoré sa pripravujú v rodnej Padine a Bielom Blate.
 
Gratulujeme.

Komentárov  

+2 #1 boris 2013-06-21 03:29
Code:
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články