Červánek a Musica Harmonica

Červánek a Musica Harmonica
 
Dva súbory z Červeného Kostelca z Českej republiky: detský spevácky zbor Červánek a akordeonový orchester Musica Harmonica, sa včera večer v sieni Slovenského vojvodinského divadla v Báčskom Petrovci predstavili s vydareným celovečerný program. Výberom pestrého a dynamického repertoáru sa vedúcim zboru a orchestra, manželom Eve a Jaroslavovi Kubečkovcom, podarilo preniesť temperament a dobrú náladu do hľadiska a oživiť páľavou oťapené obecenstvo.
 
foto
 
Zbor najprv zaspieval ľudovky a vystúpil v ľudovom kroji
 
foto
 
Pri zmene repertoára sa kroj zobliekol
 
foto
 
Predvedenie piesní spestrili pohybovými...
 
foto
 
...a hravými animáciami
 
Zbor Červánek založili manželia Kubečkovci v školskom roku 1994 – 1995 a pôsobí pri Základnej umeleckej škole v Červenom Kostelci. Po takmer 20 rokoch sa zbor rozrástol a v súčasnosti je v ňom organizovaná práca v 4 oddeleniach v ktorých spieva stovka detí vo veku od 3 do 25 rokov.
 
foto
 
Eva Kubečková sa predstavila aj sólovým spevom...
 
foto
 
...aj v duete
 
Zbor získal početné domáce ale aj medzinárodné uznania, okrem iného stal sa víťazom Medzinárodnej súťaže v Thajsku, zvíťazil na medzinárodnej súťaži speváckych zborov v Anglicku, v severnom Wallse v Langollene...Vydali 4 CD a niekoľko skladieb v ich predvedení si možno vypočuť tu: http://www.cervanek-ds.cz/audio.html
 
foto
 
Súbory do Petrovca prišli na odvetnú návštevu Speváckemu zbor ZŠ Jána Čajaka. Vedúca zboru Mariena Stankovićová – Kriváková sa hosťom poďakovala najprv za srdečné uhostenie petrovských žiakov v Červenom Kostelci a tiež aj za vynikajúci večierok v SVD v Petrovci
 
Spoluúčinkujúcim vo včerajšom koncerte bol akordeonový orchester Musica Harmonica pod taktovkou Jaroslava Kubečku. V bohatstve tónov až 6 harmoník zaznel džez, evergreen, filmová hudba, western, súčasná hudba... O kvalite orchestra svedčí pravidelná účasť na Pražských dňoch harmoniky, kde boli zaradení do strieborného pásma.
 
foto
 
Program moderovala Nataša Rybárová
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články