Babylon – najlepšie ochotnícke predstavenie v Srbsku

Babylon – najlepšie ochotnícke predstavenie v Srbsku
 
Predstavenie Babylon SD VHV zo Starej Pazovy vyhlásili za najlepšie v Srbsku na 55. Republikovom festivale ochotníckych divadiel v Kule. Získalo tiež aj ocenenie za total dizajn, Miroslav Kožík je odmenení za najlepšiu réžiu a Miroslav Bako za najlepšiu hudbu. Republikový festival ochotníckych divadiel prebiehal v Kule od 15. do 23. júna, staropazovčania vystúpili druhý festivalový deň a bolo to podľa ocenenia kompletného autora Miroslava Kožíka doteraz najlepšie vystúpenie. Porota obecenstva za herečku večera zvolila Andreu Stanišićovú.
 
foto
 
foto
 
Okrem toho predstavenie Babylon bude prezentovať Srbsko na festivale festivalov v Trebinji, kde skôr v exJuhoslávii prebiehal zväzový festival. Bude to krok do sveta a na iné festivaly, považujú nielen odmenení režisér Kožík a autor hudby Bako ale aj všetci herci, ktorí si želajú čím viac vystúpení.
 
V tomto pohybovom predstavení okrem autora a režiséra Miroslava Kožíka hrajú už skúsení herci v neverbálnom divadle: Zdenko Kožík , Milan Mutić, Andrea Stanišićová, Sanja Ćirkovićova, Dušan Cetina, ktorí hrali aj v predošlom predstavení a debutanti Jelena Vučkovac, Dušan Simić a David Forgáč.
 
Porota pracovala v zložení Saša Latinović, režisér z Belehradu, Branislav Šibul, herec z Kikindy a dr Milan Mađarev, teatrológ z Belehradu.
 
Anna Simonovićová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články