Deň Dunaja

Deň Dunaja
 
Na krásnom modrom Dunaji... Známy valčík rakúskeho skladateľa Johanna Straussa dnes si mnohí zatancovali. Niektorí aj pri Dunaji. Medzinárodný Deň Dunaja - 29. jún, je totiž sviatok, ktorý spája národy a ľudí žijúce v povodí tejto európskej rieky. Oslava na počesť rieky Dunaj sa usporiadala aj na jej brehoch v Hložanoch, kde miestne ekologické združenie Ekos zorganizovalo rad podujatí. Včera najprv usporiadali akciu úpravy zelených plôch vedľa cesty k Dunaju a dnešný deň sa už niesol v znamení hesla Vráťme Dunaju odňaté. Umelecká kolónia pod názvom Dunajský majster umenia bola určená predovšetkým žiakom. Deň Dunaja sa oslavoval aj na kanáli DTD v Báčskom Petrovci, kde dnes zakotvila jubilejná V. Regata vodami Vojvodiny.
 
foto
 
Foto Regata vodami Vojvodiny
 
Regata sa 8 dní plavila vojvodinskými vodami a za cieľ mala poukázať na krásy a význam predovšetkým vojvodinskej kanálovej siete. Účastníci regaty sa dnes okolo poludnia doplavili do Báčskeho Petrovca, kde oslávili Deň Dunaja súťažou vo varení rybacej polievky a paprikáša. Taktiež vyhlásili víťaza súťaže Kanaliána Džons, v ktorej pátrali po skrytom poklade.
 
foto
 
Foto Regata vodami Vojvodiny
 
Regata zajtra okolo poludnia vypláva z Petrovca a odchádza do Nového Sadu, kde je aj konečný cieľ tejto nevšednej nautickej avantúry vodami kanálu Dunaj – Tisa - Dunaj.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články