Đole a panónski námorníci v Mostare

Đole a panónski námorníci v Mostare
 
Đorđe Balašević sa do mesta na Neretve vrátil po 8. rokoch a to koncertom pod názvom Úsmev sa vrátil do Mostaru. Potešil tým veľký počet svojich obdivovateľov, ktorí do Mostaru prichádzali z celého regiónu: z Bosny, Čiernej Hory, Dalmácie ba aj Srbska. S Đolem do Mostaru cestoval aj jeho orchester Panónske loďstvo a chýreční panónski námorníci. V Balaševićovej panónskej flotile sa roky úspešne plaví a virtuózne hrá na harmonike, - ktorú mu Đole venoval k narodeninám, - Kulpínčan Ondrej Maglovský. V Mostare každý člen panónskeho námorníctva nosil tričko a na ňom nápis dediny či mesta, alebo novosadskej mestskej štvrte, odkiaľ pochádza. O. Maglovský sa hrdil v tričku s nápisom Kulpín.
 
foto
 
(Foto: svet.rs)
 
Pravdaže, Đole ani tentoraz nesklamal. Vo výnimočnej koncetrnej atmosfére a pred vyše 10000 zbožňovateľmi Balašević včerajší koncert symbolicky začal piesňou Úsmev sa vrátil do mesta (Osmeh se vratio u grad) a po nej nasledovala Neki novi klinci...
 
Dážď tíško mrholil, nemohol však prekaziť dobrú náladu. Striedali sa početné hity tohto velikána a publikum si proste vychutnávalo každý z nich.
 
foto
 
Mostar, Federation of Bosnia and Herzegovina, Milan Vučetin, Zoran Bugarski Brica a Ondrej Maglovský (Foto: Ansambl Zorule)
 
Aj keď koncert trval 4 hodiny, Đolemu sa nepodarilo zaspievať všetky svoje známe pesničky, preto sa podľa písania portálu svet.rs zaiste čoskoro vráti do Mostaru a zaspieva aj tie hity, ktoré v piatokový večer nestačil.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

0 #1 ba 2013-07-09 19:34
Ondrejovi každá česť, a Balašovi tiež, aj je dobre, že ešte stále spolu putujú a že si v dobrom žijú, naši Panonskí námorníci...
Alo, ni je to ľahko....
Kulpín má dve legendy - Dundjerského a Maglovského... Ostatní sú v malej čakárni...
A ten náš Ondri, skorej dostane Nobela ako Cenu svojho prostredia...
Tak nám aj načim...

Ondrovi a nám s ním na zdravie...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články