Pokrajinská delegácia v Hložanoch

Pokrajinská delegácia v Hložanoch
 
Predstavitelia Vlády APV navštívili dnes Hložany, kde si obzreli cesty, ktorých rekonštrukciu podporila pokrajina. Pokrajinská delegácia vedená predsedom vlády Bojanom Pajtićom navštívila i súkromný podnik DOO Agroplod, ktorý v marci za podpory Pokrajinského sekretariátu pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť získal subvenciu 6,800.000 dinárov na otvorenie 50 nových pracovných miest. V rámci podniku Agroplod, ktorého riaditeľkou a zákonnou zástupkyňou je Jarmila Bohušová, sa nachádza i najväčší skleník v krajine.
 
 
Vo vyhlásení pre RTV spolumajiteľ firmy Agroplod Ján Bohuš, ktorý je i pokrajinským poslancom, sa zmienil o plánoch kúpy nového kotla. Spresnil, že sa na vykurovanie budú využívať pelety a na ten spôsob firma za rok ušetrí zo 20 miliónov dinárov. Hložiansky podnik DOO Agroplod bol založený pred 10 rokmi a zaoberá sa výrobou a výkupom poľnohospodárskych výrobkov.
 
Okrem pokrajinského premiéra v delegácii boli aj pokrajinský tajomník pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť Miroslav Vasin a úradujúci riaditeľ Fondu pre kapitálne vklady Nebojša Malenković. Návšteva sa začala obchôdzkou Proletárskej ulice, ktorá bola rekonštruovaná prostriedkami Fondu pre kapitálne vklady. Okrem tejto ulice, uvedený Fond financoval i rekonštrukciu a sanáciu takmer 4 tisíc metrov ciest v ďalších siedmich uliciach a to v Jánošíkovej, Sládkovičovej, Osloboditeľskej, Leninovej, Štefánikovej, Partizánske a Jána Hrubíka.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články