TID v Slovenskom dome v Báčskej Palanke

TID v Slovenskom dome v Báčskej Palanke
 
Najväčšia a najdlhšia riečna turistická regata na svete TID, v ktorej sa Dunajom,- veslujúc na kajakoch, - účastníci plavia 73 dní a za tých dva a pol mesiaca absolvujú 2.455 kilometrov, do Srbska vošla 25. júla pri Apatíne. Včera sa regata zastavila v Báčskej Palanke a asi 100 jej účastníkov z viacero krajín, aj zo Slovenska, navštívilo Slovenský dom v Báčskej Palanke. Hostí privítali deti v slovenských krojoch, členovia folklórnej sekcie v Slovenskom Kultúrnom Centre Milana Rastislava Štefánika. Projekt realizovala Obec Báčska Palanka v spolupráci s obecnou Turistickou organizáciou a Slovenským domom, resp. MOMS z Báčskej Palanky.
 
foto
 
Foto TID
 
Pre túto príležitosť v predsieni Slovenského domu bola aj predajná výstava ručných prác spolku slovenských žien, ktorý pôsobí pri MOMS Báčska Palanka, spolku „Zlatne ruke“ z Báčskej Palanky, ako aj rôznych výrobkov návštevníkov Slovenského domu. Ďakujúc všetkým tým, ktorí sa zúčastnili v organizovaní, tento večierok sa nanajvýš vydaril – o tom hovorili aj hostia, ktorí sa tu veľmi príjemne cítili. Podľa ich slov, idea o spoločnej večeri a zábave, na ktorú boli pozvaní hostia zo všetkých zúčastnených štátov, bola veľmi dobrá a veľmi sa im páčila. Vyjadrili nádej, že na rok toto už bude jedna krásna tradícia srdečného pohostenia a dobrej zábavy a ako povedali, budú si žiadať, aby večierok znovu bol v Slovenskom dome.
 
Z dejín regaty TID: Ide o najstaršiu regatu na svete, ktorá bola prvýkrát zorganizovaná v roku 1956 a jednou z jej organizátoriek, okrem Československa a Maďarska, bola i niekdajšia Juhoslávia.
 
Martin Kováč

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články