Neoficiálna časť Študentského stretnutia

Slovenský dom, Báčska Palanka, 01. august 2013
 
Neoficiálna časť Študentského stretnutia
 
Aj tohto roku sa v ústrety Slávnostiam v rámci SNS usporiadali sprievodné podujatia s priliehavými programami v osadách, kde žijú Slováci. Jedným z nich bolo aj Stretnutie slovenskej študujúcej mládeže, ktoré sa už tradične (trinásty krát) usporadúva v Slovenskom dome v Báčskej Palanke. Vo štvrtok 1. augusta večer o 20.00h zoskupilo sa viac ako 120 študentov. Spolu s domácimi návštevníkmi a váženými hosťami bolo tu približne 150 prítomných. Tohto roku bolo 25 diplomovaných študentov, z ktorých 4 štúdium ukončili s vyznamenaním - odmenení s červeným diplomom.
 
foto
 
Študentom a hosťom za návštevu vďačí tento tím (Foto Josip Mimo Svec)
 
Všetkým študentom, ktorí prišli na toto stretnutie darované boli chemické ceruzky a tričká s logom Študentského Stretnutia, po jedno pitie grátis, a slaný zákusok. Cestovné trovy boli taktiež hradené.
 
foto
 
Po ukončení oficiálnej časti všetci študenti boli pozvaní na nádvorie ku letnému javisku, kde pre ich bolo prichystané prekvapenie, ktoré vyvolalo šťastné úsmevy na študentských tvárach. Bohatý a pestrý ohňostroj sa rozšíril nebom a počas jeho trvania najlepší študenti, ktorí tu boli prítomní, dostali do rúk šampanské s ktorým počastovali všetkých svojich kamarátov a tu prítomných hostí. Po ukončení tohto milého prekvapenia, študenti sa presťahovali dnu, kde nasledovala zábava (animovaná s rôznymi efektmi) a kamarátenie pri hudbe skupiny Euro Band. Krátku pauzu počas oddychu hudobníkov vyplnil DJ Wolf s elektronickou hudbou (ktorú si študenti vyžiadali vo minuloročnej ankete). Po ukončení tejto hudby, pre študentov bolo prichystané ešte jedno prekvapenie. Traja študenti, ktorí mali najviac šťastia a usadili sa na stoličky pod ktorými boli vylepené obálky, dostali tri celodenné vstupenky do Aquaparku Petrolend. Kamarátenie a dobrá zábava znovu nasledovala pri živej hudbe, a na konci, až skoro do rána aj pri hudbe z počítača.
 
foto
 
Touto príležitosťou sa chcem najprv poďakovať všetkým študentom, že sa v takomto počte ozvali a prišli na tradičné stretnutie! Chcem veriť, že vám tu bolo dobre, že ste sa dobre bavili a že sa o rok na tomto stretnutí znovu stretneme!
 
foto
 
Organizáciu Stretnutia slovenskej študujúcej mládeže mal na starosti tím: Jozef Chrček, Josip Švec, Drahoslava Čief, Vladimír Fekete, Daniel Kobár, Verica Merník, Irena Belička, Saša Bauranov, Nataša Menčík, Emilija Lazić, Goran Lazić, Ivan Miškovic, Samuel Kriška, Ondrej Majerský, Duňa Balabán, Martin Hložan, Andrej Hložan, Michal Belička, Janko Arbet a Martin Kováč.
 
Martin Kováč

Komentárov  

-1 #4 pozdravDr Jackil a Mgr. Magarec 2013-08-10 19:07
Pani Benková, nejde o to, s kým chodíte na pivo alebo nechodíte, ale ako sa dobre máte...
V priateľstve, práve tak ako v láske, bývajú často ľudia, šťastnejší vtedy, keď všeličo nevedia, ako vtedy, keď im je to známe...
Chápete

Pozdrav z Montrealu
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+1 #3 Neoficialna časť študtského strenutia komentViera Benková 2013-08-09 13:03
Zaujímavé ako ľudia chcú zostať v anonymite, najlepšie zo všetkého je toto z tohto komentáru, že:
" Na pivo od teraz choďte sama..."
ja pivo ani nepijem a tam kam chodím často idem i sama a vôbec mi to nevadí...nazdravie! :-)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
-1 #2 ž 2013-08-08 08:17
Na pivo od teraz choďte sama...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+8 #1 nEOFICIALNA čASť šTUDENTSKéHO STRETNUTIAvIERA bENKOVá 2013-08-07 12:01
=Mnohí uvažujú načo sú nám Slávnosti, čo mladí? A práve tu je odpoveď, mladým treba dať programy do rúk a nech sami ,pravda, spolu s organizátormi urobia to čo si mládež praje, netreba nič vnucovať.Aj my sme boli mladí a nechceli sme to čo nám starší vnucovali..Konečne kto bol na premiére tentoraz filmu o rovine nášho skutočne veľkého priateľa Slovákov a najmä mladých ľudí, Petra Sergeja Butka Oda o rovine vo štvetok 1.augusta mohol na nádvorí bývalého Domu kultry v Petrovci vidieť takmer 600 mladých ľudí a verte mi ja som sa v ich spoločnosti celkom dobre bavila,je pravda, že režisér dosiahol viacej s prvou Ódou na rovinu väčší úspech a celé to divadelno-filmové predstavenie bolo niečo magické a nadčasové, pri druhom sa možno vo filme stratila dramaturgia a zopakovali sa i scénky z minuleho predstavenia a mohli sa využiť práve st. herci ktoré o dejinách divadla mali čo povedať viacej, no nevadí, sme na dobre ceste aby sme my, starší, celkom spokojne mohli povedať, áno Slávnosti patria aj mladým a slávnosti sú mladí!Vdaka za priestor, viera benková
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články