Víkend v Novom Sade prebiehal v rytme samby

Víkend v Novom Sade prebiehal v rytme samby
 
Štvrtý festival Dni Brazílie v Novom Sade usporiadali v dňoch 16.-18. augusta a počas festivalových dní návštevníkom bola prezentovaná bohatá kultúra tejto veľkej juhoamerickej krajiny. Vlani, po ukončení tretieho samba festivalu, vojvodinské sídelné mesto sa aj oficiálne stalo členom Asociácie Európskych karnevalových miest, čo ho zaväzuje každoročne organizovať karnevaly. Počas tohtoročného podujatia sa v sobotu 17. augusta v Novom Sade oslávilo i zrušenie brazílskej vízovej povinnosti pre občanov Srbska, ktoré v ten deň nadobudlo platnosť.
 
foto
 
Foto: Dani Brazila
 
foto
 
Foto: Dani Brazila
 
Festival Dni Brazílie v Novom Sade sa prvýkrát usporiadal v roku 2010 a rovnako tak ako aj ten prvý, aj tento posledný, okrem karnevalového defilé, ponúkol Novosadčanom a ich hosťom aj hudobné podujatia a filmové predstavenia z ďalekej Brazílie. Najatraktívnejším však vždy bol karneval. Kapuera bojovníci ako aj tanečnice v pestrých kostýmoch a rytmus samby nikoho snáď nenechali ľahostajným a tak sa aj početní pozorovatelia chtiac-nechtiac hýbali v rytme exotickej Brazílie.
 
foto
 
Foto: Dani Brazila
 
Početné podujatia prebiehali na kúpalisku Štrand, v Kultúrnom centre Nového Sadu a na Petrovaradínskej pevnosti a najväčší záujem aj tohto roku vzbudil nedeľňajší defilé ulicami mesta, ktorý si prišiel pozrieť veľký počet návštevníkov.
 
Záber z karnevalového sprievodu:
 
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články