Jaroslav Rezník na literárnom festivale v Novom Sade

Jaroslav Rezník na literárnom festivale v Novom Sade
 
Ako hosť zo Slovenskej republiky a účastník ôsmeho Medzinárodného literárneho festivalu, ktorý sa v organizácii Spolku spisovateľov Vojvodiny koná koncom augusta v Novom Sade, a na ktorom sa takmer každoročne zúčastňujú aj spisovatelia zo Slovenska, svoju účasť tohto roku potvrdil i známy slovenský spisovateľ, editor a scenárista Jaroslav Rezník. V pondelok, na ceste do Nového Sadu, sa najprv zastavil v Slovenskom vydavateľskom centre (SVC) v Báčskom Petrovci.
 
foto
 
J. Rezník, V. Benková, V.Hronec a V. Valentík (Foto Andrej Meleg)
 
Jaroslav Rezník pobudol niekoľko hodín v družnej besede s riaditeľom SVC Vladimírom Valentíkom, knižným redaktorom Víťazoslavom Hroncom a poetkou Vierou Benkovou, ako aj zamestnancami tohto vydavateľstva. Oboznámil sa tu nielen s knižnými titulmi ale aj s rozbiehajúcou sa spoluprácou na relácii Slovensko - Srbsko.
 
foto
 
J. Rezník, V. Benková (Foto Andrej Meleg)
 
Petrovčania mali možnosť oboznámiť sa aj s dielom Jaroslava Rezníka. V utorok 27. augusta, vo večerných hodinách v miestnostiach našej Matice si mohli vychutnať prezentované úryvky z Rezníkovho literárneho diela pod názvom Tury do literatúry. Z rozhovoru autora s poetkou V. Benkovou prítomní sa mohli tiež i dozvedieť o mnohých zaujímavých i neosobných zážitkoch, ktoré ho v živote postretli...
 
ova

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné články