Naše vankúšiky v Palanke

Naše vankúšiky v Palanke
 
Záujemcovia o slovenskú ľudovú tradíciu sa v nedeľu 1.septembra v palanskom Slovenskom dome mohli kochať vo výstave vankúšikov, ktorú prichystali členky Spolku žien pri MOMS Báčska Palanka a pomenovali ju Naše vankúšiky. Vankúšikov, rozličných techník, z rozličných časových období, príležitostných, ozdobných, detských bolo zhruba 200 a pripomínali minulé časy, každý na svoj spôsob. K výstave vankúšikmi prispeli aj členky pivnického a pazovského spolku žien.
 
foto
 
foto
 
foto
 
Exponáty - vankúšiky
 
V družbe sa pripojili, okrem spomínaných aj členky spolkov žien: z Lalite, Selenče, Hložian, Iloka, Báčskeho Petrovca (Spolok petrovských žien a združenie Zlaté remeslá), tiež palanských spolkov (Zlatne ruke a Večera Šandor). Prítomných privítala predsedníčka Spolku žien pri palanskom MOMS Darina Valachová. Výstavu navštívil aj pán farár Vladimír Grňa s manželkou.
 
foto
 
Spoločná fotka členiek Spolku žien pri MOMS B.Palanka
 
Ešte jedna zaujímavá tematická výstava v službe spomienky a zachovania od zabudnutia klenot našich predkov. Opravdivý zážitok pre dušu a oči. Nech majú sily usilovné ruky žien pokračovať v ďalších plánovaných akciách.
 
Elena Hložanová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články