30. stretnutie cirkevnej mládeže

30. stretnutie cirkevnej mládeže
 
V Starej Pazove dnes prebiehalo jubilejné 30. stretnutie evanjelickej mládeže. Podujatie zhromaždilo zo 500 mládežníkov, farárov a seniorov Slovenskej evanjelickej a.v. cirkvi a nechýbali ani hostia zo Slovenska. Do Pazovy pricestovali mládežníci evanjelického cirkevného zboru z Púchova vedení svojim duchovným pastierom Ondrejom Rišianom. Prvé usporiadané stretnutie evanjelickej mládeže sa uskutočnilo pred tridsiatimi rokmi a to na iniciatívu staropazovského cirkevného zboru. Potom už každé doterajšie jubilejné stretnutie prebiehalo v Starej Pazove, teda v meste prvého stretnutia.
 
foto
 
Po uvítaní mládežníkov, na novej fare bola otvorená priliehavá výstava fotodokumentácie ako spomienka na prvé stretnutie evanjelickej mládeže v roku 1983. Nasledovali ústredné služby Božie s Večerou Pánovou v staropazovskom kostole a spoločný obed na nádvorí .
 
Od 14.-17. hodiny sa v divadelnej sieni svojimi bodmi predstavili mládežníci z jednotlivých cirkevných zborov z našich osád. Od 17.- 18. hodiny na trávniku medzi starou a novou farou prebiehal koncert hostí zo Slovenska, kde sa predstavila kapela Ignore z Púchova. Na záver stretnutia bola spoločná večera. Toto jubilejné 30.-te stretnutie evanjelickej mládeže sprevádzal i patričný bulletin.
 
 
Ignore - je slovenská kresťanská rapcore kapela, ktorá dobre pobavila mládež v Pazove
 
V staropazovskom cirkevnom zbore pred tromi desaťročiami s deťmi a mládežníkmi húževnato pracovali vtedajší farár Ján Baláž a jeho manželka Helena. Po tomto prvom mládežníckom stretnutí v Starej Pazove, celocirkevné stretnutia sa organizovali každoročne v niektorom inom cirkevnom zbore. Pre účastníkov takmer spravidla predstavovali zážitok na ktorý sa nezabúda a mládežníci sa na nich veľmi radi zúčastňovali. Boli roky, keď podujatie zhromaždilo takmer tisíc mladých kresťanov. Mnohé známosti sa nadviazali a zrodila sa aj nejedna láska. Organizačné trovy však bývali veľké a veľkým problémom bolo zabezpečenie jedla pre toľkých hostí ako aj zabezpečenie priestoru, zvlášť keď sa organizácie ujal niektorý z menších cirkevných zborov. V novšej dobe sa preto stretnutia evanjelickej mládeže začali uskutočňovať oddelene pre oblasti Báčka, Banát a Sriem. Organizácia tak bola uľahčená , avšak podujatie utratilo prívlastok „celocirkevné“. Tým pádom utratilo aj na význame ale aj na atraktívnosti. V súčasnosti sa preto vyhľadáva riešenie ako stretnutie vrátiť do pôvodnej koncepcie.
 
Veľký cirkevný zbor, akým je Stará Pazova, si snáď aj tentoraz poradil s vysokými organizačnými trovami. Nápomocnú ruku mu podali, s cieľom, aby aj toto jubilejné stretnutie dopadlo čo najlepšie, aj mesto a obec Stará Pazova na čele s jej predsedom Đorđem Radinovićom.
 
30. Stretnutie evanjelickej mládeže - Foto Marina Faraga 
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto

Komentárov  

0 #2 Anna 2013-09-18 14:29
Gratulujem, nech sa vam dari!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+1 #1 a 2013-09-16 19:24
Krásne... :-)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články