16. september - Medzinárodný deň ochrany ozónovej vrstvy

16. september - Medzinárodný deň ochrany ozónovej vrstvy
 
Meňme svoje zvyky a nie klímu – pod takýmto heslom si Združenie ekológov Ekos z Hložian a základná škola Jozefa Marčoka Dragutína včera pripomenuli Medzinárodný deň ochrany ozónovej vrstvy. Program Ekologického Dňa Hložian štartoval o 14.00 hodine a po kratšom programe a príhovore predsedníčky hložianskych ekológov Viery Turčanovej nasledoval odchod k Dunaju.
 
foto
 
Jedna časť účastníkov sa k cieľu dostala pešo, druhá na bicykloch a mladší ekológovia usporiadali súťaž k Dunaju na kolieskových korčuliach.
 
foto
 
foto
 
Tí najmladší hložianski ekológovia si krásy prírody a čisté prostredie uctili kreslením. Za pomoci prednášateľky slovenčiny Anny Huďanovej zorganizovali výtvarnú kolóniu, ktorej témou bolo maľovanie prírody.
 
foto
 
foto
 
Na pobreží Dunaja prebiehali ďalšie súťaže: Hry bez hraníc, na ktorých sa zúčastnili žiaci základných škôl z báčskopetrovskej obce.
 
foto
 
foto
 
foto
 
Na záver EKO dňa víťazom v športových súťaženiach udelili diplomy.
 
foto
 
Najrýchlejšou v takzvanej ROLERIADE bola Martina Šimová z Kulpína a druhé a tretie miesto obsadili Mariena Širková a Kristína Potfajová, obe z Hložian.
 
foto
 
V športových súťažiach pod názvom Hry bez hraníc prvé miesto obsadila hostiteľská základná škola Jozefa Marčoka Dragutina, druhoumiestnená bola kulínska základná škola Jána Amosa Komenského a treťom mieste zakotvila škola Jána Čajaka z Báčskeho Petrovca.
 
foto
 
foto

Komentárov  

0 #1 Anna 2013-09-18 15:03
Gratulujem, zelam vam nech sa vam dari!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články