Terra...

Terra...
 
...je Zem, ale je to aj kulpínske mládežnícke združenie, ktoré sa snaží pomôcť sebe a svojmu prostrediu a zároveň sa stará aj o našu planétu. Majú vyše 40 členov, z čoho asi polovicu aktívnych. Tí aktívni aj v týchto dňoch usilovne robia a urýchlene kreujú a zhotovujú svoj „nový“ nábytok. Akciu majú dokončiť do 20. októbra, kedy naplánovali slávnostné otvorenie svojich novoupravených priestorov. Prostriedky na realyzáciu akcie získali prostredníctvom projektu Náš priestor na náš spôsob. Na ich vlastný spôsob, vlastnou kreativitou, zo sterého zozbieraného starého nábytku, ktorému dajú nový lesk, si vybavia miestnosť.
 
foto
 
foto
 
V miestnosti, ktorú dostali od Miestneho spoločenstva Kulpín, sa členovia združenia Terra budú stretávať a plánovať aktivity a poriadať rôzne kreatívne dielne. Zo združenia Terra pozývajú všetkých záujemcov, aby sa im pripojili.
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
Projekt Náš priestor na náš spôsob realyzuje mládežnícke Združenie občanov Terra za podpory rezortného strediska Novosadského humanitárneho strediska v rámci programu Mladí sú zákon – Juhobáčsky obvod. Projekt financuje Ministerstvo mládeže a športu Srbska.
 
Katarína Pucovská
Foto Martin Pucovský

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články