Predseda Obce Báčsky Petrovec Pavel Marčok v Bruseli

Predseda Obce Báčsky Petrovec Pavel Marčok v Bruseli
 
Obec Báčsky Petrovec po prvýkrát účinkovala na Stretnutí európskych miest a regiónov, ktoré po jedenástykrát prebiehalo v Bruseli, hlavnom meste Belgicka. Tohtoročné Stretnutie európskych miest a regiónov sa konalo pod názvom Európske regióny a mestá sa pripravujú na rok 2020. Obec Báčsky Petrovec zastupoval predseda obce Pavel Marčok. Spolu s ním stretnutia sa zúčastnili aj predsedovia obcí Srbobran, Bečej a Titel. Ich cestu zorganizovala Regionálna rozvojová agentúra Báčka.
 
foto
 
V Bruseli sa od 7. do 10. októbra uskutočnil už 11. ročník podujatia OPEN DAYS – Európsky týždeň regiónov a miest. Na štvordňovom podujatí, ktoré je najväčším svojho druhu, sa počas diskusií o kľúčových otázkach, ktorým v súčasnosti regionálna politika EÚ čelí, stretli tvorcovia politiky, politici a odborníci.
 
Viac ako 5 500 zástupcov regiónov a miest z celej Európy si vymenilo názory na to, ako môže budúca generácia investícií v rámci regionálnej politiky EÚ dostať Európu späť na cestu rastu, vytvárania pracovných miest a zvýšenia konkurencieschopnosti, ako aj s tým súvisiace postupy.
 
„Tohtoročné podujatie OPEN DAYS je odrazovým mostíkom pre to, ako budeme investovať a plánovať naše financie v nasledujúcich siedmych rokoch.“ Povedal komisár pre regionálnu politiku Európskej komisie Johannes Hahn.
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články