Štrajky, protesty, mítingy, jogurty

Štrajky, protesty, mítingy, jogurty
 
Demokratická strana zhodnotila, že sa súčasná vláda nezaoberá problémom nárastu kriminality v Srbsku, lež kriminalizuje politických oponentov a zajtra v Novom Sade zorganizujú protestný míting proti násiliu. Člen predsedníctva Srbskej pokrokovej strany a primátor Nového Sadu Miloš Vučević z druhej strany avizuje začiatok protestov v celej Vojvodine, na ktorých budú žiadať vypísanie mimoriadnych pokrajinských volieb.
 
foto
 
Demokratická strana zhodnotila, že sa súčasná vláda nezaoberá problémom nárastu kriminality v Srbsku, lež kriminalizuje politických oponentov. Z tohto dôvodu z tejto strany ohlásili, že zajtra v Novom Sade zorganizujú protest proti násiliu. „Kriminalitou v Srbsku nie je iba korupcia. Kriminalitou sú aj vraždy, znásilňovania, únosy... Avšak s týmito formami kriminality sa aktuálna štátna moc nezaoberá. Zaujíma ich iba spôsob na aký môžu z kriminality obviniť politických protivníkov, ktorí mali nadostač smelosti a vyslovili vlastný názor“ – povedala podpredsedníčka DS Vesna Martinovićová. Dodala, že je v Srbsku čoraz viac násilia a zhodnotila, že štátni funkcionári o tom mlčia, čím dávajú na vedomie, že im riešenie tohto problému nepredstavuje prioritu. Vyzývajú preto všetkých občanov Srbska, aby sa zúčastnili na zajtrajšom proteste a tým dali vedieť že im nie je ľahostajné v akom štáte žijú.
 
Člen Predsedníctva Srbskej pokrokovej strany a primátor Nového Sadu Miloš Vučević dnes povedal, že táto strana v nadchádzajúcich dňoch zorganizuje protesty s požiadavkou vypísania mimoriadnych pokrajinských volieb. Vučević na dnešnej tlačovej konferencii novinárom opodstatnil potrebu protestných prechádzok, ktorými by chceli vyjadrovať nesúhlas s politikou vládnucej Demokratickej strany vo Vojvodine. Dodal, že po prechádzkach organizovaných v celej Vojvodine, usporiadajú veľké národné zhromaždenie v Novom Sade. Vučević zopakoval, že už stýkrát vyzýva predsedu pokrajinskej vlády Bojana Pajtića na TV duel. Tiež poznamenal, že sa protestné prechádzky začnú v týchto dňoch avšak nespresnil kedy a koľko budú trvať.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

+1 #2 Guest 2013-10-28 09:56
1. Promene, ako ih bude, i ako budu velike, nije sigurno i da će biti dobre.
2. U prošlosti su svi imali prilike da poboljšaju stanje, i to nisu uradili.
3. Prošlost treba da koristimo kao "učiteljicu života", a mi to ne radimo.
4. Istina je da su neki više doprineli lošem stanju, a neki manje.
5. Oko utvrdjivanja te istine ne koriste se argumenti, već buka, galama, laži ...
6. Svi nude šetnje, obećanja, ogovaranja,... umesto da otvaraju ( i stvaraju ambijent)za nova radna mesta.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+4 #1 novinarka 2013-10-26 04:33
SVI, bez obzira na političke stavove i razlike, moramo početi da mislimo o tome šta želimo da Vojvodina postane. Trenutna fasadna i funkcionalno maltene nepostojeća autonomija nije model koji će dugo opstati. Doći će do velikih promena i to uskoro, a zadatak nas Vojvođana morao bi da bude da se za njena prava borimo, svako na svoj način. Na prvom mestu, dajte da svi Vojvodinu poštujemo. Ne može se gaziti i paliti njena zastava. Ne mogu se uništavati Elektrovojvodina i Radio televizija Vojvodine i brojna druga preduzeća koja smetaju samo zato jer im se u imenu nalazi reč „Vojvodina“. Ne možemo se praviti ludi pred činjenicom da je Vojvodina od razvijenog postala nedovoljno razvijen region. Bilo bi strašno ukoliko nas Vojvođane, bez obzira na poreklo i sve druge razlike, ne bi zanimalo kako je do toga došlo. I to nije istorija, to je sadašnjost, i tu se nalazi odgovor za neku bolju budućnost... www.autonomija.info/.../
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články