48. Stretnutie v pivnickom poli

48. Stretnutie v pivnickom poli
 
Pivničanka Vlasta Vachulová sa včera večer stala absolútnou víťazkou 48. festivalu Stretnutie v pivnickom poli. Získala Prvú cenu odbornej poroty za prednes ako aj Cenu obecenstva. Druhé miesto si vyspievala Kovačičanka Anita Petráková a dve rovnoprávne tretie ceny dostali Andrea Lačoková z Petrovca a Andrea Šimová z Kulpína. Selenčanka Leonóra Súdiová získala Cenu za najkrajší ľudový ženský odev, Cenu za autentickosť piesne a jednu z dvoch rovnoprávnych cien obecenstva. Mário Erak z Hložian bol odmenený za pôvodný mužský kroj a za autentickosť piesne porota odmenila i Denisa Galasa z Padiny.
 
foto
 
Foto: SKUS Šafárik Dobanovce
 
 
MIX Vlasta Vachulová - Anita Petráková - Andrea Lačoková - Andrea Šimová
 
V neobvyklom októbrovom termíne, v tento víkend predsa odznelo Stretnutie v pivnickom poli. Obecenstvu v pivnickom Domu kultúry aj tohto roku boli ponúknuté tri koncerty. V súťažnej časti vystúpilo 18 spevákov z našich slovenských vojvodinských prostredí.
 
Piatkový a sobotný koncert boli súťažné a včerajší bol revuálny s udeľovaním odmien, v ktorej zaspievali aj dvaja operní speváci: Jaroslava Benková - Vlčeková z Nového Sadu a Boris Babík zo Starej Pazovy a Komorný zbor Viliama Figuša Bystrého z Padiny.
 
foto
 
Foto: SKUS Šafárik Dobanovce
 
Odborná porota ktorá hodnotila prednes spevákov a autentickosť ich piesní pracovala v zložení: predseda Juraj Ferík a členky Jarmila Juricová - Stupavská a Mária Zdravkovićová. Ľudový odev hodnotia Marta Týrová, Vlasta Vinkovičová a Katarína Týrová.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články