Kvet úspechu pre ženu podnikateľku

Kvet úspechu pre ženu podnikateľku
 
Združenie podnikateliek Srbska každoročne organizuje celonárodnú súťaž Cvet uspeha za ženu zmaja. Vďaka dlhoročnej spolupráci Združenia podnikateliek Srbska z Belehradu a Akadémie podnikania žien z Báčskeho Petrovca otvorila sa príležitosť zapojiť do tejto súťaže aj podnikateľky z Obce Báčsky Petrovec. V konkurencii viac ako 60 prihlásených podnikateliek, naše tri podnikateľky sa dostali do užšieho výberu. Riaditeľka firmy Agroplod z Hložian Jarmila Bohušová získala Cenu za najlepší model zamestnávania.Okrem tejto aktivity, ktorej vyhodnotenie prebiehalo dnes, predstaviteľky Akadémie podnikania žien z Báčskeho Petrovca, - ktoré by si všetky zaslúžili Kvet úspechu, - sa v októbri zúčastnili aj na Pochode proti rakovine prsníka v Belehrade a na oslavách „10 rokov Slovak Aid“.
 
foto
 
Jana Radakovičová (v strede) hovorila o rozvojovej pomoci Slovak Aid v Srbsku
 
"10 rokov Slovak Aid" - slovenská oficiálna rozvojová pomoc známa tiež ako Slovak Aid, oslavuje 10 rokov od svojho založenia. Predstaviteľka Akadémie podnikania žien a spolupracovníčka think tanku InTER z Belehradu, Jana Radakovičová, predstavila skúsenosti srbských partnerov v implementácií spoločných, srbsko - slovenských projektov realizovaných v Srbsku v období rokov 2003 - 2012.
 
 
foto
 
Predstaviteľky Akadémie podnikania žien z Petrovca pochodovali proti rakovine prsníka
 
"Milión dôvodov prečo" bol slogan "Pochodu proti rakovine prsníka", ktorý sa v Srbsku zorganizoval po prvý krát v sobotu 12. októbra 2013 v Belehrade na Námestí Republiky. Iniciátormi akcie boli Avon, Fond B92 a Veľvyslanectvo USA v Belehrade.
 
foto
 
Riaditeľka firmy Agroplod z Hložian Jarmila Bohušová získala Cenu za najlepší model zamestnávania (Foto: Martin Pucovský)
 
Celonárodná súťaž Cvet uspeha za ženu zmaja dnes vrcholí a určená je pre začínajúce podnikateľky, ako aj pre tie, ktoré na trhu pôsobia dlhšie bez ohľadu na oblasť podnikania. Cieľom súťaže je oceniť ženy v podnikaní a ich schopnosť presadiť sa na trhu. Ich pozícia na trhu je v porovaní s mužmi ťažšia, keďže sú mnohé matkami, ktoré musia zosúladiť súkromný život s profesionálnym. Súťaž sa zameriava i na propagáciu najúspešnejších podnikateliek a motiváciu ostatných žien, aby začali podnikať a rozvíjali svoje podnikateľské aktivity.
 
Podnikateľky navrhnuté z Báčskopetrovskej obce:
1. Zuzana Ožvátova, kvetinárstvo Flória Báčsky Petrovec
2. Jarmila Bohušová, Agroplod sro, Hložany
3. Mária Struhárová, MS Konfekcia Báčsky Petrovec
 
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články