Anita odcestovala do Viedne na transplantáciu srdca

Anita odcestovala do Viedne na transplantáciu srdca
 
Anita Balážová, 12-ročná Erdevíčanka, ktorá už dlhšie čaká na transplantáciu srdca, dnes odcestovala do Viedne, kde jej v AKH klinike majú zaviesť mechanickú srdcovú pumpu. Anita je prvým pacientom zo Srbska, ktorý čaká na takýto srdcový zákrok a ktorého liečenie v úplnosti vyfinancuje Republikový fond pre zdravotné poistenie. Cesta jej je už známa a tiež aj klinika, kde predtým bola v septembri. Vtedy ju na letisko prišiel vyprevadiť aj jej obľúbený spevák Željko Joksimović.
 
foto
 
Željko Anete daroval fotografický aparát a zaželal jej rýchle zotavenie Foto http://www.svetplus.com
 
Anitina mama Xénia pre agentúru Tanjug povedala, že tri mesiace po implementácii pumpy bude známe, či sa tlak v pľúcach znížil, čo by vylúčilo eventuálnu tiež aj transplantáciu pľúc. Do Viedne s malou Anitou odcestoval aj lekár Vladislav Vukomanović, ktorý bude sledovať Anitinu liečbu.
 
Anita v tomto roku, polovicou septembra už bola vo Viedni na lekárskom vyšetrení. Peniaze na jej cestu a nemocničný pobyt na rôzne spôsoby zhromažďovali jej rodičia: prostredníctvom SMS, Červeného kríža, humanitárnych koncertov, peňažných zbierok... Z kliniky však bola vrátená do Srbska. Podľa oficiálnych vyhlásení bolo potrebné zistiť, či jej budú robiť aj transplantáciu pľúc a podľa nepotvrdených zdrojov, rakúske orgány pre tak komplikované intervencie žiadajú aj určitú podporu štátu, z ktorého malý pacient prichádza.
 
foto
 
Našimi zákonnými regulami sa to napokon doriešilo a Republikový fond pre zdravotné poistenie bude v úplnosti znášať celkové trovy operácií ako aj hospitalizáciu vo Viedni. Očakáva sa, že Anita v nemocnici strávi asi jeden mesiac, čo sa však môže aj predĺžiť. S Anitou do Viedne odcestovala aj jej matka Xénia Balážová.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články