Advent je aj o láske k blížnemu

Advent je aj o láske k blížnemu
 
Rytmus života sa zmenil. Z neho akoby sa už vytratila aj tá nie tak dávna poézia zasnežených zimných večierkov s lampášmi a slávnostným predvianočným očakávaním. Náhlime sa. Usilujeme sa zvládnuť nový tok života. Nie všetci sme však rovnako silí a niekto ten životný kolobeh predsa nezvláda. Advent je obdobím, v ktorom treba uvažovať aj nad nie vždy šťastným a niekedy aj krutým osudom. Zaspomínať treba, aby sa nestratilo to čo žije v spomienkach. Včera v druhú adventnú nedeľu si na tragickú udalosť spred dvoch rokov zaspomínala aj hŕstka prítomných v šídskom evanjelickom kostole. Osirelého Milana Ponigera a jeho náhradných rodičov, ako aj farárov zo Slovenska Vladimíra Ferenčíka a Vladimíra Pavlíka, ktorí priniesli pomoc malému Milanovi, privítala zborová farárka Olina Kolárová.
 
foto
 
Foto: Radio Šíd
 
Na službách Božích v šídskom kostole boli prítomní i Miroslav a Gabriela Melegovci so synom Lukom a päťročným Milanom Ponigerom. Malý Milan prežil v otcovom náručí pád zo šiesteho poschodia. Otec Pavel a matka Ilonka Ponigerovci samovražedný skok z okna malej hotelovej izby neprežili. Aj napriek tomu, že Pavel do dôchodku odišiel z vojenskej služby, bytovo nebol zabezpečený a s rodinou žil v izbe vojenského hotelu. Vojenská služba, vojna, kríza... zanechali príliš hlbokú stopu. Trojročného Milana pritúlil ujo Miroslav Meleg s manželkou Gabielou.
 
foto
 
Farári Vladimír Ferenčík a Vladimír Pavlík, z Liptovsko-oravského seniorátu zo Slovenska, sa o tragédii dopočuli a ihneď iniciovali širšiu zbierkovú akciu. Počas nej navštívili zbory na Slovensku, Chorvátsku a vo Vojvodine. Po včerajších bohoslužbách v Šíde, peňažnú zbierku odovzdali Milanovým poručníkom.
 
foto
 
Milan Poniger, Nataša Kolárová a Luka Meleg
 
Novinárka šídskeho rozhlasu Nataša Kolárová sa s bratrancami vyfotografovala a pod fotografiu napísala: „Dnešný deň mi skrášlil jeden päťročný chlapec, šťastný, veselý a zdravý. Pred dvomi rokmi prežil pád zo šiesteho poschodia. Milan Poniger, chlapec, ktorý je dôkazom toho, že je život čudo.“
 
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články