Ozdobené medovníčky v nedeľu na selenčskom bazári

Ozdobené medovníčky v nedeľu na selenčskom bazári
 
Na evanjelickej fare v Selenči bola usporiadaná ďalšia, v poradí štvrtá kreatívna dielňa ozdobovania medovníčkov v rámci projektu Pestrosť dúhy v našich dielňach. Vedúce dielne boli Anna Legíňová z Báčskeho Petrovca a Lyduška Kolárová z Erdevíka. Záujem o dielňu bol veľký a keďže jedným z cieľov projektu je upevňovanie väzby medzi generáciami a prevencia odcudzenia, generačné rozdiely tu neplatili a vládla príjemná tvorivá atmosféra. Vďaka účasti hostky z Pezinku, zo Slovenskej republiky, dielňa mala i medzinárodný charakter.
 
foto
 
Vďaka ochotným vedúcim účastníčky dielne si osvojili zopár techník cifrovania vianočného pečiva a s veľkým elánom ozdobili medovníčky nie len pre svoj vianočný stôl ale i pre potešenie všetkých tých, ktorí majú záujem pre kúpu týchto voňavých dobrôt. Organizátori preto pozývajú nie iba Selenčanov, ale všetkých ľudí dobrej vôle, aby ich prišli navštíviť na budúcu nedeľu 15. decembra na vianočnom bazári, v modrej sieni pri evanjelickom kostole v popoludňajších hodinách.
 
foto
 
Bazár bude predajného charakteru a bude to i svojrázna prezentácia výrobkov z doterajších štyroch kreatívnych dielní projektu. Na toto podujatie sú povolaní i hostia zo zahraničia, z chorvátského Iloku. Okrem účasti na vianočnom bazáre, Selenčanom sa predstavia i s divadielkom Šťastlivé Vianoce od Kristíny Rojovej. Divadielko je naplánované na 15.00h v evanjelickom kostole.
 
Ďalšia dielňa bude hneď po novom roku, v čase prázdnin a bude to kamarátenie s ihlou. Povolávajú na ňu i starších i mladších a túto piatu tvorivú dielňu organizátor plánuje urobiť na spôsob niekdajších priadok. Aby sa nezabudlo, ako to bývalo voľakedy v zimnom čase a aby sa zachovali krásne obyčaje stretania a kamarátenia, ktoré sa už pomaly vytrácajú z nášho prostredia. Všetky tvorivé dielne v rámci Projektu Pestrosť dúhy v našich dielňach, ktoré organizuje Diakonická skupina Dúha zo Selenče, finančne podporuje Ekumenická humanitárna organizácia z Nového Sadu.
 
text: Anna Valentová
foto:Anna Margaréta Valentová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články