Letí pieseň, letí/Leto, milé leto

Letí pieseň, letí/Leto, milé leto
 
Leto, milé leto - víťaznú skladbu 15. pokrajinského detského festivalu populárnej hudby Letí pieseň, letí, ktorý prebiehal v nedeľu v Kovačici, napísala Milina Sklabinská a zaspieval ju Martin Javorník z Kulpína. Cenu za najlepší text získala Elena Hložanová z Báčskej Palanky. Najviac hlasov publikum udelilo Andrey Babkovej z Kovačice. Skladba Vianočná pieseň Vesny Chalupovej v interpretácii Valentíny Chalupovej získala najväčší počet hlasov obecenstva pre kompozíciu. Prvé miesto pre interpretáciu získala Kovačičanka Alexandra Vašeková. Druhú cenu pre interpretáciu udelili Ivete Kováčovej z Báčskeho Petrovca a tretiu Dušane Babincovej z Kovačice.
 
foto
 
Foto www.rtvok.com
 
foto
 
Skladateľka Milina Sklabinská a interpret Martin Javorník
 
Na 15. festivale Letí pieseň, letí, ktorý sa po uskutočnil 15. decembra 2013 v Kovačici, sa zúčastnila i Pivničanka Teodóra Šimonová, ktorá predniesla svoju skladbu Jarné verše a zlatý dážď, ktorej text podpisuje Elena Hložanová. Teodórino vystúpenie nahral Robert Šimon.
 
 
Súťažilo 16 skladieb 13 autorov. Malých sólistov doprevádzal orchester pod taktovkou Jána Petráša z Padiny ako aj 60-členný školský chór pod vedením Pavla Tomáša st. 15. festival Letí pieseň, letí otvorila vlaňajšia víťazka Iveta Petrovičová z Padiny.
 
Program moderovali Anna Funtíková a Ján Žolnaj. Prítomným sa prihovorila i predsedníčka NRSNM Anna Tomanová-Makanová a predseda Rady Miestneho spoločenstva Martin Zloch. Organizátorom festivalu bol Dom kultúry 3. októbra z Kovačice a kovačická základná škola Mladých pokolení.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články