Posledná adventná nedeľa

Posledná adventná nedeľa
 
Včera večer v sieni domu kultúry v Selenči odznel už tradičný vianočný koncert duchovných piesní Pánovi spievame spolu. Na koncerte sa predstavilo niekoľko zborov zo Selenče: evanjelický a katolícky cirkevný zbor, zbor základnej školy Jána Kollára, dychovka selenčských hasičov ako aj zbor Zvony, ktorý bol aj organizátorom koncertu a hosťujúce zbory: Neven z Báču, dva zbory z Pivnice a spevácky zbor Matice slovenskej z Osijeku (Chorvátsko).
 
foto
 
Foto: KZ Zvony
 
Cirkevný zbor Slovenskej ev.a.v. cirkvi z Báčskeho Petrovca včera hosťoval v Kysáči v Evanjelickej metodistickej cirkvi. Vystúpil spevokol a trúbkari.
 
foto
 
Foto: Ján Lačok
 
V Starej Pazove, vo vynovenom kostole, včerajšie Služby Božie boli s Večerou Pánovou a popoludní na novej fare prebiehal Vianočný bazár. Predávali na ňom ručné práce, vianočné ozdoby, medovníčky, knihy, CD... Zbor Tília usporiadal vianočný koncert.
 
foto
 
Renovovaný staropazovský kostol (Foto: Slovenská Evanjelická cirkev v Starej Pazove)
 
foto
 
V kovačickom kostole ThMgr.Martin Bajza v 4. adventnú nedeľu prisluhoval Veceru Pánovu (Foto: Jaroslav Králik)
 
V Kovačici včera predpoludním Dedko Mráz chodil po dedine a povolával na Vianočno- novoročný jarmok, ktorý zorganizovali v popoludňajších hodinách. Jarmok sa začal zdobením vianočného stromčeka v prednej časti miestneho spoločenstva. Jarmok trval od 15.00 do 19.00 h a na ňom sa predávali rôzne suveníry, sladkosti, jedlá a pitie. Počas jarmoku sa ponúkal čaj, varené víno, pálenko a špeciálne bryndzové halušky. Hrala hudba a pre najmladších premietali kreslené filmy.
 
foto
 
Foto: Zlaté remeslá z Petrovca
 
V Slovenskom národnom dome v Dobanovciach Kultúrno-osvetový spolok Šafárik za podpory MOMS Dobanovce včera usporiadal výročný a novoročný vydarený koncert. Plná Sieň bola vyplnená do posledného miesta.
 
foto
 
Foto KOS Šafárik Dobanovce

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články