Na Štefana v Kulpíne

Na Štefana v Kulpíne
 
Včera večer v Kulpíne, v dobre vyhriatom Dome kultúry, odznel tradičný Štefanovský program. Kultúrno-umelecké stredisko Zvolen potešilo predovšetkým domáce obecenstvo a početným návštevníkom aj tohto roku prichystalo pestrý program. Vystúpili všetky zložky strediska a hosťujúci súbor SUS Krajan-Vojvodina. Svoju celoročnú ochotnícku prácu Zvolenovci aj tentoraz prezentovali pred sieňou plnou obecenstva. Koncoročný program otvoril Detský folklórny súbor Bažalička KUS Zvolen, ktorý si vlani pripomenul 20-ročnicu pôsobenia.
 
foto
 
Najprv vystúpil Detský folklórny súbor Bažalička
 
foto
 
foto
 
foto
 
Sieň plná, v nej teplo, javisko pekne upravené, množstvo účinkujúcich, svetlá, reflektory...A asi práve tie reflektory organizátorom strpčili večer a párkrát počas programu spôsobili výpadok prúdu. Na šťastie, ani tá úplná tma vôbec nepomýlila deti na javisku. Tancovali a spievali ostošesť aj v tme a pri svetle z niekoľkých mobilov. Moderátorka programu Viera Dorčová-Babiaková skomentovala, že sa Kulpín nemusí obávať o ochotnícku budúcnosť. Malí Bažaličkári sa veľmi dobre vynašli v mimoriadnej situácii a okrem toho, že sú smelí a vynaliezaví, sú aj dobrí tanečníci a speváci, čo aj včera na javisku potvrdili.
 
foto
 
foto
 
foto
 
foto
 
V tradičnom koncoročnom kultúrno-umeleckom programe účinkovali aj členovia divadelého súboru so scénkami ako aj malí, trochu väčší a dospelí speváci. Mládežnícky folklórny súbor KUS Zvolen ako aj SUS Krajan-Vojvodina rozihrali žilky, čo sa im darilo i vďaka orchestru pod vedením skúseného harmonikára, maestra Ondreja Maglovského a mladého a veľmi sľubného Vladimíra Zimu a samozrejme predovšetkým vďaka nenahraditeľným členom rodiny Čiliakovej.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články