Novosadské námestie na pondelok znovu ožije

Novosadské námestie na pondelok znovu ožije
 
Na Námestí slobody v Novom Sade na pondelok 13. januára usporiadajú koncert s vítaním pravoslávneho nového roka. Hviezdou večera bude Željko Joksimović a vystúpia i Nataša Bekvalac, Jelena Tomašević a Nikola Rokvić. Organizátori sľubujú dobrú zábavu a meteorológovia príjemné počasie. Týmto koncertom sa uzavrie vianočno - novoročné obdobie, ktoré na centrálnom mestskom námestí trvá takmer mesiac. Za ten čas sa na ňom vystriedali početní speváci, hudobníci, chóry, najúspešnejšie spevácke ansámbli z celej Vojvodiny, medzi nimi aj zmiešaný zbor P. J. Šafárika z Nového Sadu... a spríjemňovali okoloidúcim nielen sviatočné, lež i pracovné dni.
 
foto
 
26. decembra Tichá noc znela vo všetkých rečiach v úradnom používaní v APV
 
Željko Joksimović v Novom Sade vystupoval aj na Silvestra v roku 2005, keď na Námestie slobody prilákal veľmi mnoho Novosadčanov a svojich ctiteľov. Podľa očakávania všetkých účinkujúcich, tentoraz to môže byť ešte viac, keďže na pondelok do sídelného mesta našej pokrajiny prídu početní hostia tak zo Srbska ako i z regiónu. Željko Joksimović je totiž toho času jedným z najpopulárnejších spevákov nielen v Srbsku lež i na balkánskych priestoroch. Dvakrát vystupoval na Eurovízii a obsadil druhé a tretie miesto, hrá na 12 nástrojoch a je nanajvýš úspešným nielen spevákom, lež aj skladateľom.
 
Nataša Bekvalac, Jelena Tomašević a Nikola Rokvić spolu vystupovali aj na vítaní nového roku v Belehrade, kde hlavnou hviezdou bola Svetlana Ražnatovićová. Z tohto dôvodu vo verejnosti sa špekulovalo, že Ceca bude spolu s nimi spievať aj v Novom Sade 13-eho januára. Toto sa však nestane, keďže vedenie mesta predsa uzavrelo zmluvu so Željkom Joksimovićom.
 
Všetci speváci vystupujú zdarma, do daru Novému Sadu a na radosť svojim zbožňovateľom.
 
Radosť iste bude veľká, len robota po búrlivej noci asi neveľká. 14. január je pracovným dňom.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články