Výstava Zuzany Pudelkovej v Bajši

Výstava Zuzany Pudelkovej v Bajši
 
V Bajši v Miestnom spoločenstve, v piatok 17. januára so začiatkom o 18.00 bude vernisáž obrazov pivnickej maliarky Zuzany Pudelkovej, ktorá patrí medzi popredných predstaviteľov slovenskej insitnej tvorby v Báčke. Zaujímavosťou a svojráznou umeleckou pečiatkou tejto umelkyne je, že obrazy nielen maľuje, ale vyšíva do nich aj kvety, Organizátorom výstavy je Slovenské kultúrne stredisko Bajša.
 
foto
 
Zuzana Pudelková sa narodila roku 1953 v Pivnici. Insitnou maliarskou tvorbou sa začala zaoberať roku 1997. Samostatne vystavovala svoje práce v Novom Sade, Pivnici, Kulpíne, Báčskej Palanke ale aj na Slovensku. Účinkovala na spoločných výstavách v Pivnici, Báčskom Petrovci, Kulpíne, Hložanoch, Selenči, Padine, Subotici, Vrbasi a na Slovensku v Trenčíne. Vystavovala tiež aj v Múzeu insitného umenia. Žije a tvorí v Pivnici.
 
foto
 
Keďže insitná tvorba najčastejšie vychádza z tradícií ľudového umenia, Zuzana ľudovú výšivkársku tradíciu úspešne aplikovala na svoju maliarsku insitnú tvorbu. Totiž kvety na obrazoch Zuzany sú vlastne štylizované ľudové výšivky. Tak sa Zuzane úspešne podarilo v svojej tvorbe vykonať syntézu ľudovej slovenskej výšivky a maliarskej tvorby v jeden nový insitný artefakt. (http://www.pivnice.co.rs/zpudelkova.htm )
 
foto

Komentárov  

0 #2 BlahoželámJán 2014-01-18 09:52
Nech sa Ti darí ešte dlhé roky...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #1 rodina Medovarska 2014-01-17 14:14
Pani Pudelkova gratulujeme a zelame nech sa vam dari.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články