Igor Furdík o zodpovednom prístupe ÚSŽZ k dotáciám 2014

Igor Furdík o zodpovednom prístupe ÚSŽZ k dotáciám 2014
 
Igor Furdík, predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ), vo video rozhovore s Ľudom Pomichalom, akcentuje dôležitosť zodpovedného prístupu úradu k objektívnemu a zmysluplnému nastaveniu procesu dotačnej politiky, ako aj k zasadnutiam dotačných subkomisií, ktoré začínajú s prácou v tomto týždni. Dotáciami sa chce pomôcť a povzbudiť činnosť Slovákov v zahraničí. V tomto roku sa osobitná pozornosť pri rozdeľovaní prostriedkov, ktorých je 4,125 milióna eur, venuje vzdelávaniu, výskumu a vede. O finančnú podporu sa uchádza 853 projektov. Pamätný dom Martina Jonáša tiež bol témou rozhovoru.
 
 
Igor Furdík upriamuje pozornosť aj na dôležitosť tvorby novej Koncepcie politiky Slovenskej republiky vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí do roku 2020. Bude zahŕňať všetky aspekty vzťahovej i praktickej prepojenosti zahraničných Slovákov so Slovenskom. Keďže sa nastavené parametre budú Slovákov žijúcich v zahraničí bytostne dotýkať, je podľa slov I. Furdíka dôležité, aby sa do procesu samotného kreovania budúcich vzťahov a prepojenosti krajanov so Slovenskom, v čo najväčšom počte a čo najaktívnejšie zapojili. Aj preto ÚSŽZ na krajanov apeluje, aby pravidelne navštevovali webovú stránku ÚSŽZ a sledovali informácie o príprave novej Koncepcie.
 

Komentárov  

0 #1 Naša identitaJán 2014-02-19 14:08
Pozdravujem dobrú a účelovú spoluprácu, iba poznamenávam, že naša prvá-pravá a najsvätejšia identita je: ZÁPIS DO MATRIKY narodených atď. Vo vlasti našich predkov i teraz sú priezviská zapísané nie v súčasnom pravopise, ale v "origináli" Schuster, Kovács, Magyar, Kostolányi....
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články