Una Saga Serbica

Una Saga Serbica
 
Po bravúrnej premiére v sídelnom meste, tanečná skupina Una Saga Serbica z Belehradu sa v nedeľu predstavila v Srbskom národnom divadle v Novom Sade. Predviedla tanečno-hudobno-vizuálny spektakulárny program Igre i zvuci Balkana/Hry a tance Balkánu. Ním prezentovali tradičnú etno identitu Balkánu na moderný spôsob. Multimediálny projekt vytvorený z explózie pohybu, hudby, svetelných efektov a 3D animácie zapôsobil aj na novosadské obecenstvo. Zmes folklóru, baletu, korčuľovania, moderného tanca, orientálneho brušného tanca...si so záujmom pozeralo aj mladé obecenstvo, ktorého v divadle bolo v hojnom počte. Vlani na sklonku roka si program v stredisku Sava pozrelo niekoľko tisíc divákov a v Novom Sade sieň tiež bola plná.
 
 
Každú zo 40 ľudových piesní zo Srbska a z regiónu, odetú do nového rúcha, predviedlo 45 tanečníkov ako aj sólisti Baletu Národného divadla z Belehradu.
 
foto
 
Tanečná skupina Una Saga Serbica pozostáva z mladých neafirmovaných folkloristov ako aj baletných tanečníkov. Ideou projektu bolo zvýšiť záujem mládeže o folklórnu tradíciu a angažovať mladých ľudí v prezentovaní a zachovávaní bohatého balkánskeho folklóru.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

0 #1 Una serbicaViera Benková 2014-03-27 17:39
Prečo nie? Keď môžu Íri propagovať svoj scénický folklŕ ako tanec, ktorý tančí takmer celý svet, môžu aj naši vymyslieť svoju Serbicu, či nie?A my, čo čakáme, kde je naša UNA SLOVACa?
vbenková
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články