Kysáčska Klietka najlepšia

Kysáčska Klietka najlepšia
 
Dnes večer v Pivnici spustili oponu za jubilejným 20. ročníkom festivalu Divadelných inscenácií dolnozemských autorov DIDA 2014. Na základe rozhodnutia odbornej komisie tento festival v Čadci na Palárikovej Rakovej budú predstavovať Kysáčania, ktorým sa za predlohu Klietka dostala aj cenu za nový inscenovaný text. Novosadčania si vyslúžili Cenu Janka Čemana za autentické podanie života tunajších Slovákov. Najlepšími hercami boli Viola Thirringová, Anka Tótová, Bojan Brnadić a Milan Klinko.
 
foto
 
S predstavením Klietka Branislava Čemana a Svetlany Gaškovej v podaní ochotníckeho súboru KIS Kysáč sa v nasledujúcom ročníku kysáčski ochotníci zúčastnia na festivale Palárikova Raková v Čadci, Slovenská republika. Novosadský divadelný súbor SKC P.J. Šafárika za predvedenú komédiu Zypa Cupák autora Jána Čajaka ml. v réžii Rastislava Zorňana si na tohtoročnom festivale DIDA vyslúžil Cenu Janka Čemana, ktorá sa udeľuje za autentické podanie života tunajších Slovákov. Prvú cenu za herecký výkon získala Viola Thirringová, druhú Anka Tótová a dve tretie Bojan Brnadić a Milan Klinko. Posudzovacia komisia, ktorá pracovala v zložení Zuzana Tárnociová, Zuzana Týrová a Vladimír Valentík cena za dramaturgiu tentoraz neudelila.
 
V mene posudzovacej komisie rozhodnutie zdôvodnil Vladimír Valentík. Kysáčsky herecký súbor si však cenu nemohol vyzdvihnúť, keďže sa zúčastňuje na XVII. Ročníku Festivalu Aničky Jurkovičovej v Novom Meste nad Váhom, kde zajtra ráno tiež predvedú Klietku. Okrem nich, na uvedenom festivale dnes vystúpili kulpínski ochotníci, ktorí zahrali Pohreb Ivana Holuba a v utorok na ňom vystúpia ešte aj Pazovčania s Krčmou na hlavnej hradskej od A. P. Čechova.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články