Finále recitačnej súťaže slovenských spolkov žien

Finále recitačnej súťaže slovenských spolkov žien
 
Asociácia slovenských spolkov žien v spolupráci so Spolkom padinských žien zorganizovala finálovú súťaž umeleckého prednesu žien v poézii a próze. Súťaž prebiehala v nedeľu, keď v Padine bola otvorená aj priliehavá veľkonočná výstava. Najlepšie recitátorky boli Elena Vršková a Anna Hrnčiarová a v kategórii prózy zvíťazili Danica Vŕbová a Miriam Murtínova.
 
foto
 
Na úvod súťaže sa prihovorili Elenka Haníková, predsedníčka Spolku žien z Padiny a Viera Miškovicová, predsedníčka Asociácie slovenských spolkov žien. S potešením konštatovali hojnú návštevnosť tohto umeleckého večierku a vyjadrili nádej, že záujem o čítanie slovenskej literatúry a umelecky prednes aj v budúcnosti bude záujem a nadšenci nebudú chýbať ani v našich prostrediach. Je to tiež jedna cestička k zachovaniu našej slovenskej kultúry vo Vojvodine.
 
V súťaži sa zúčastnili recitátorky poézie Elena Vršková, Andrea Farkašová, Anička Strehovská a Anna Hrnčiarová a prózy Danica Vŕbová, Miriam Murtínová a Milka Petrovičová.
 
foto
 
Umelecké prednesy hodnotila odborná porota v zložení: Katarína Melegová Melichová - predsedníčka poroty, Miluška Anušiaková Majerová a Mária Kotvášová Jonášová ,členky poroty.
 
V kategórii poézie najlepšie prednesy mali Elena Vršková a Anna Hrnčiarová a v kategórii prózy Danica Vŕbová a Miriam Murtínova.
 
Na 47. Festivale umeleckého prednesu žien v poézii a próze Vansovej Lomnička v Banskej Bystrici sa zúčastnia Miriam Murtínová z Hložian a Anna Hrnčiarová z Lalite.
 
Viera Miškovicová, Predsedníčka ASSŽ

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články