Neobmedzené hranice kreativity našich žien

Vo foyer Vlády AP Vojvodiny dnes otvorili výstavu prác, ktoré vznikli v rámci kurzu Ženy a kreatívne zváranie. Organizátormi výstavy sú Pokrajinský sekretariát pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť, Akadémia ženského podnikania a firma Proficut z Báčskeho Petrovca, ktorá zrealizovala teoretickú a praktickú výučbu, v rámci ktorej vznikli vystavené exponáty.
 

 

foto
 
Takmer výlučne mužskú prácu úspešne zvládli naše šikovné a kreatívne hrdinky
 
Počas piatich víkendov, koľko trval kurz, frekventantky mali príležitosť zvládnuť tri metódy zvárania a kreovali 30 unikátnych diel. Zistili, že je toto mužské povolanie celkom zábavné a kreatívne, pričom o nič menej dôležitý je aj fakt, že môže byť zaujímavým zdrojom príjmov.
 
foto
 
Miroslav Vasin a Jana Radakovićová
 
Výstavu otvoril pokrajinský tajomník pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť Miroslav Vasin. „Nejestvujú hranice kreativity vojvodinských žien,“ povedal Vasin a dodal, že to potvrdil aj tento projekt v ktorom ženy z kovu vytvorili opravdivé umelecké diela. Riaditeľka Akadémie ženského podnikania Jana Radakovićová, ktorá aj sama absolvovala kurz, skonštatovala, že je zváranie dobrý spôsob odreagovať vo fyzickom diele svoj pocit psychickej záťaže.
 
foto
 
Riaditeľ a majiteľ firmy Proficut z Báčskeho Petrovca Ivan Zabunov uznal, že je zváranie v ženskej spoločnosti veľmi zábavné
 
foto
 
Stoja: Tatiana Bovdišová, Jana Radakovićová, Zuzana Ožvátová, Anna Legíňová a sedia: Elena Lačoková Milašinovic, Viktorija Kováčová
 
foto
 
Výstava a projekt Ženy a kreatívne zváranie poputuje z Nového Sadu do ďalších miest vo Vojvodine, aby sa čo viac obyvateľov oboznámilo s kreativitou a invenciou žien z našej pokrajiny.
 
Katarína Pucovská
Foto Igor Bovdiš

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články