Prehliadka najlepších ochotníckych divadelných súborov Vojvodiny

V piatok večer v staropazovskej divadelnej sieni známy herec Srbského národného divadla v Novom Sade Miodrag Petrović slávnostne otvoril 52. Stretnutie ochotníckych divadelných súborov Vojvodiny. Tentoraz, žiaľ, na divadelných stretnutiach nemáme ani jedno slovenské divadelné predstavenie. No, predsa je zastúpený náš divadelný režisér Aleksander Bako, ktorý sa režijne podpísal pod predlohu Milana Grgića Herkules a morské jazdkyne, ktorú v prvý večer po otvorení zahrali herci Divadelného štúdia Branka Radičevića z Nových Bánoviec.

 

Foto: Stredisko pre kultúru Stará Pazova


Foto: Stredisko pre kultúru Stará Pazova

 

Na tohtoročných stretnutiach vystúpi osem divadelných súborov: okrem súboru z Nových Banoviec, včera večer pred plnou divadelnou sieňou vystúpili herci Domu kultúry zo Sivca s predlohou Podozrivá osoba v réžii Aleksandra Volića. Dnešné predstavenie ochotníkov zo Žablju vystalo pre chorobu hlavného herca. Nasledujúci týždeň vystúpia divadelníci zo Sriemskej Mitrovice, Crvenki, Kovina, Senty a Jašu Tomića.


52. stretnutia vojvodinských ochotníckych divadiel potrvajú do soboty 24. mája, keď odborná porota vyhlási najlepšie predstavenia, ktoré postúpia na republikovú prehliadku do Kuly.


Odborná porota pracuje v zložení Saša Latinović, režisér z Belehradu, predseda, magister Miroslav Radonjić, dramaturg z Nového Sadu a Sonja Stipićová herečka z Nového Sadu.

 

Na stretnutiach bude i rad sprievodných programov. V piatok večer v predsieni otvorili výstavu pod názvom Nušić v Srbskom národnom divadle, zajtra o 19. hodine tiež v predsieni usporiadajú posedenie s herečkou Mirou Banjac, keď predstavia monografiu o tejto známej herečke pri príležitosti 60. výročia jej umeleckej tvorby.


Na záver prehliadky, teda v sobotu 24. mája, o 19,00 hodine bude predstavená Kniha o divadle autora Jovana Ćirilova.


Organizátormi tohto divadelného podujatia sú Ústav pre kultúru Vojvodiny, Zväz ochotníkov obce Stará Pazova a Stredisko pre kultúru Stará Pazova.


Martin Prebudila

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články