Eduard Kukan predsedom delegácie EP pre Srbsko

Po minulotýždňovom hlasovaní v pléne sa v Európskom parlamente rozdelili členstvá vo výboroch a v parlamentných delegáciách. V europarlamente pôsobí dovedna 20 výborov, 2 podvýbory a 44 delegácii.

 

Foto: www.eduardkukan.eu

 

Foto: www.eduardkukan.eu

 

Eduard Kukan, člen zahranično-politického výboru, člen podvýboru pre bezpečnosť a obranu a náhradník vo výbore pre zamestnanosť a sociálne veci to vidí ako oficiálny začiatok práce europarlamentu: "Teraz je už jasné, kto povedie výbory a kto bude stáť na čele parlamentných delegácii. Od toho sa budú čiastočne odvíjať aj ich politické priority."

Eduard Kukan sa v tomto období bude venovať tiež prístupovým rokovaniam a krajinám západného Balkánu, ako tomu bolo po minulé roky: "Moje pôsobenie na Balkáne treba vidieť ako kontinuitu záväzkov EÚ. Ako predsedu parlamentnej delegácie pre Srbsko ma čaká mnoho výziev v integračnom procese. Budem nápomocný, a práve preto aj kritický priateľ Srbska," povedal Eduard Kukan, ktorý v minulom volebnom období pôsobil ako predseda delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Albánskom, Bosnou a Hercegovinou, Srbskom, Čiernou Horou a Kosovom. Tá už v tomto legislatívnom období neexistuje. "Situácia v každej krajine je iná, prístupové rokovania prebiehajú v Srbsku a Čiernej Hore, ostatné krajiny majú integračné ambície. V tomto ohľade je preto dôležité, aby sa každej krajine venovala osobitá pozornosť," vysvetlil rozdelenie veľkej delegácie europoslanec Kukan.

 

www.sdku-ds.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články