NS Folk fest

Prvýkrát sa v Novom Sade na Námestí slobody organizuje podujatie NS Folk fest. Na ňom sa promuje srbská kultúra, tradícia a jazyk. Podujatie sa začalo vo štvrtok, kedy vystavovatelia začali s predajom svojich výrobkov. Dnes podvečer podujatie aj oficiálne otvorili a na ňom vystúpili viaceré folklórne skupiny, medzi ktorými aj Kultúrno-umelecké stredisko Zvolen z Kulpína. Organizátorom podujatia je Združenie občanov Ochrancovia ľudovej tradície.

 

Foto: www.novisad.rs

 

Foto: www.novisad.rs

 

„Chceme spoluobčanom ukázať ručné práce, etno potraviny, naše známe vína a všetko čo je pekné a hodnotné v srbskej tradícii" – podčiarkol Moca Lončar podpredseda Združenia občanov Ochrancovia ľudovej tradície. Dôraz kladieme na ľudové kroje v ktorých výrobcovia a účinkujúci vystupujú. Do programu je zapojených vyše 500 účastníkov a na programoch vystúpujú aj hostia z ukrajinského, maďarského, slovenského a rusínskeho kultúrno-umeleckého spolku.

 

Na otváracom programe vystúpili folkloristi Kultúrno-umeleckého strediska Zvolen z Kulpína (Foto: Emina Poničanová-Hemelová)

 

Na otváracom programe vystúpili folkloristi Kultúrno-umeleckého strediska Zvolen z Kulpína (Foto: Emina Poničanová-Hemelová)

 

„Sme hrdí na množstvo národov, s ktorým harmonicky nažívame v našom krásnom meste a tým predstavujeme správny smerovník všetkým vo svete, ako rozličnosti, môžu a majú predstavovať harmóniu života" – povedal šéf kabinetu primátora Nového Sadu Aleksandar Petrović otvárajúc podujatie.

Záujemcom sa ponúka možnosť zúčastniť sa na rôznych dielňach určených rôznym vekovým kategóriám. Okrem folklórnych vystúpení, predstavujú sa aj rôzni súkromní výrobcovia. Podujatie trvá do 18. septembra a počas neho návštevníci si budú si môcť obzrieť a kúpiť šperky, odev, tašky, klobásy, slaninu, škvarky, med, víno, koláče a všeličo iné.

 

Katarína Pucovská

 

O podujatí aj TU:http://www.novisad.rs/otvorena-manifestatsi-ns-folk-festival

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články