Kniha Senica 2014

V zaplnenej sále Domu kultúry v Senici (SK) sa uskutočnil slávnostný krst knihy s názvom Senica 2014.

 

Kniha Senica 2014

 

Na úvod vystúpili so svojím krátkym kultúrnym programom žiaci ZUŠ Senica, čímnavodili príjemnú atmosféru. Po príhovore primátora mesta Ľubomíra Parízka, knihu predstavil autor Stano Bellan a vydavateľ Reco, zastúpený Jozefom Jagušákom a Milanom Mikulom. Zdôraznili, že ich spoločné dielo je predovšetkým obrazovým dokumentom - sčasti historickým, ale predovšetkým aktuálnym, prinášajúcim pohľad na súčasnosťmesta a prímestských častí vo všetkých častiach života. Zahŕňa prostredie, školstvo, šport, kultúru, cirkev...

 

Kniha Senica 2014

 

V stati o evanjelickej cirkvi sa uvádza: „Od odchodu farára Mgr. Jána Lacka do dôchodku v roku 1997 stojí na čele cirkevného zboru v Senici farár Mgr. Juraj Šefčík, ktorý dovtedy pôsobil v slovenskej obci Kulpín v srbskej Vojvodine. Vďaka jeho aktivite začalo obdobie intenzívnych vzťahov s touto oblasťou nielen v náboženskom duchu, ale i množstvom kultúrnych vystúpení na jednej i na druhej strane."

 

Kniha Senica 2014

 

Potom nasledoval samotný akt krstu, ktorý vykonal primátor, autor, vydavatelia a zástupcovia všetkých vekových kategórií mesta. Spoločne poliali novú knihu vodou z miestnej riečky Teplica. Vzápätí sa konala autogramiáda, keď knihu Senica 2014 podpísal autor i primátor mesta. Keďže knihu dostali všetci účastníci, na podpisy sa muselo aj chvíľu počkať. To však vobec nevadilo, pretože v priľahlých priestoroch bola nainštalovaná výstavka aktuálnych fotografií z mesta, ktorú si každý mohol poprezerať a pripravené bolo aj malé občerstvenie.

 

Oľga Zlochová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články