Chvíľa pre knihu

Každá chvíľa je tá pravá chvíľa pre knihu a univerzálne hodnoty. Belehradský knižný veľtrh, ktorý práve prebieha, proklamuje tie univerzálne a skutočné hodnoty a knihe venúva patričnú pozornosť už 59 rokov. Na tohtoročnom veľtrhu pozornosť venovali aj nášmu poprednému literátovi Víťazoslavovi Hroncovi a jeho najnovšej tvorbe. Galéria Babka z Kovačice a BIBIANA z Bratislavy zorganizovali prednášku o rozvoji slovenskej ilustrácie a vystavili najkrajšie knihy zo Slovenska 2013. Medzi početnými zahraničnými hosťami boli aj Dušan Mitana a Gustáv Murín zo Slovenska. Predstavený bol román Návrat do Budúcnosti (Povratak u Budućnost) Gustáva Murína, ktorý do srbčiny preložila Zdenka Valent-Belić.

 

Gustáv Murín a Zdenka Valent Belić (Foto Bratislav Belić)

 

Gustáv Murín a Zdenka Valent Belić (Foto Bratislav Belić)

 

Román Povratak u budućnost, ktorý v týchto dňoch vydalo vydavateľstvo Sezam Books zaujímavo a vtipne hovorí o navrátilcovi, ktorý po rokoch strávených v Amerike prichádza na Slovensko. Konfrontuje svoje detstvo strávené v nevydarenom komunizme so súčasnosťou v nie veľmi vydarenom konzumizme. Na prezentácii v Belehrade o diele hovoril autor, vydavateľ Branko Bukvić a prekladateľka Zdenka Valent Belić.

 

Gustáv Murín a Martin Prebudila (Foto: SKUS Hrdinu Janka Čmelíka)

 

Gustáv Murín a Martin Prebudila (Foto: SKUS Hrdinu Janka Čmelíka)

 

Gustáv Murín sa včera predstavil aj v Starej Pazove. Na vydarenom literárnom večierku, ktorý zorganizovala Literárno-recitačná odbočka Ľudmily Hurbanovej SKUS-u hrdinu Janka Čmelíka, vzácny hosť zo Slovenska nielenže pútavo rozprával, ale aj spieval. Okrem prezentácie románu Návrat do Budúcnosti včera večer v Klube VHV predstavili aj najnovšiu básnickú zbierku Martina Prebudilu: Tri bodky v dvoch vytiach...

Známy slovenský spisovateľ Gustáv Murín dnes mal posedenie so žiakmi a pracovníkmi gymnázia v Báčskom Petrovci.

 

Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články