Zjednotení farbou humanity

Medzinárodný ženský klub z Belehradu (IWC) včera usporiadal XIV. Vianočný dobročinný bazár. Finančný výťažok z tejto charitatívnej akcie sa usmerní na humanitárne projekty a do oblastí zasiahnutých májovými povodňami. V spolupráci s veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Belehrade, do akcie sa roky zapájajú aj členky spolkov žien z našich slovenských prostredí. Na stánku veľvyslanectva Slovenskej republiky tohto roku tiež ponúkali rôzne ručné práce, jedlá, nápoje, šperky, obrazy...

 

Zjednotení farbou humanity

 

Zjednotení farbou humanity

 

Bazár otvorila predsedníčka Zhromaždenia Srbska Maja Gojkovićová, ktorá zdôraznila význam podujatia a dôležitosť pestovania kultúry pomáhania. Podľa jej slov, na bazár prišli predstavitelia veľvyslanectiev a dobrovoľníci zo 48 krajín, ktorých pod strechou Belehradského veľtrhu zjednotila farba humanity. Počas obchôdzky bazára Gojkovićová navštívila aj predajný stánok Slovenskej republiky, kde ju privítal slovenský veľvyslanec v našej krajine Ján Varšo a konzulka SR Oľga Beňová. O obrazoch kovačických insitných maliarov ju poinformovala Klára Babková.

 

Zjednotení farbou humanity

 

Zjednotení farbou humanity

 

V rámci kultúrno-umeleckého programu, ktorý prebiehal počas bazáru, vystúpili aj folkloristi a speváci SKOS-u Šafárik z Dobanoviec. Podľa slov predsedu spolku Žeľka Čapeľu, v programe účinkovali ako predstavitelia slovenskej ambasády. Dobanovský Aktív žien so svojimi výrobky tiež obohatil ponuku predajného stánku slovenského veľvyslanectva. Aj na takýto spôsob sa upevnila už dobrá spolupráca Dobanovčanov a slovenského veľvyslanectva v Belehrade.

 

Zjednotení farbou humanity

 

Návštevníci akcie, na ktorej sa zúčastňujú manželky veľvyslancov akreditovaných v Srbsku, včera mohli ochutnať aj špeciality kuchýň rôznych krajín, zakúpiť si tradičné ľudové kroje a rôzne odevné predmety, koštovať rôzne nápoje, doplniť si domáci bar, knižnicu...

Vlani sa na bazári zozbieralo 139.000 eur a navštívilo ho vyše 5.000 hostí. Tohtoročný, podľa odhadov, prevýšil očakávania a bol mimoriadne úspešný.

 

Katarína Pucovská

Foto: Žeľko Čapeľa

Komentárov  

+1 #1 RE: Zjednotení farbou humanityexpo 2014-12-09 14:19
Dobanovčania každá cast, ste vzorom !
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články