Nová literárna tvorba

Na súbehu časopisa pre literatúru a kultúru Nový život za poéziu, prózu a esej, prvá cena sa dostala Ladislavovi Čánimu za cyklus básní, druhú si rovnoprávne rozdelili Martin Prebudila a Mišo Smišek, kým sa tri rovnoprávne ceny dostali Michalovi Bírešoovi, Martine Bartošovej a Anete Lomenovej. Prvú cenu v kategórii prózy na súbehu časopisa pre deti Zornička udelili Anne Malkovej, druhú Márii Vrškovej a tretiu Miroslavovi Demákovi. V kategórii poézie prvá cena sa dostala Zuzane Čížikovej, druhá Márii Vrškovej a tretia Anne Malkovej.

 

Nová literárna tvorba

 

Výbor pre kultúru Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny a Slovenské vydavateľské centrum usporiadali slávnostné vyhodnotenie literárnych súťaží mesačníka Nový život a časopisu pre deti Zornička dnes popoludní v Novom Sade.

 

Nová literárna tvorba

 

Udeľovanie cien prebiehalo v predsieni kabinetu podpredsedníčky Zhromaždenia Autonómnej pokrajiny Vojvodiny Anny Tomanovej-Makanovej.

 

Nová literárna tvorba

 

V pokračovaní dnešnej slávnosti boli odovzdané aj autorské výtlačky čerstvých knižných vydaní Slovenského vydavateľského centra trom mladým spisovateľkám pre deti: Anne Kukučkovej, Márii Vrškovej a Kataríne Mosnákovej Bagľašovej.

Komentárov  

-2 #3 RE: Nová literárna tvorbakritička 2014-12-29 09:14
Vážený Andria, vaša poznámka je možno očakávaná, ale v men pravdy, musím Vás poprosiť, aby ste sa najprv zasvätili do problematiky a potom vypisovali kritiky.
Po prvé súbehy boli anonymné. Členovia komisie nevedeli čiu prácu odmeňujú, až po vyhodnotení, dostali do rúk obálky s rozlúštením hesiel. Po druhé, komisiu tvoria odborníci z oblasti literatúry, ktorí si viac vážia svoj odbor , svoju prácu a časť ako pozície. Prevetre si mená komisie a uzavriete sami.
Potom vám navrhujem, akk sa aspoň trochu vyznáte do literatúry, prečítajte si víťazné práce. Básnický cyklus Elegia Ladislava Čániho je antologickým literárnym skôstom. teda nabudúce sa pokúste rozumieť veciam,ktoré komentujete.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+5 #2 Basnik klobasnik!Ivo Andrić 2014-12-18 16:23
Basnik - klobasnik!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+8 #1 Ko će kome, ako neće svoj svome!Andrija 2014-12-18 16:22
Ko će kome, ako neće svoj svome!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články