Pravoslávny Nový rok v Novom Sade

V Novom Sade, meste ktoré sa uchádza o Európsku metropolu kultúry v roku 2020, na centrálnom mestskom námestí v utorok 13. januára, pri príležitosti vítania Nového roka podľa juliánskeho kalendára, vystúpi folk speváčka Svetlana Ceca Ražnatović. Časť novosadskej verejnosti ostro reagovala na túto správu a opozičné strany kritizovali SNS pre trovenie peňazí na folk divy, namiesto na nové pracovné miesta. Vojvodinská strana iniciovala petíciu proti tomuto koncertu, ktorou chcú zabrániť prieniku gýču do srbských Atén. Na Varadínskom moste sa objavil veľký transparent Nechceme Cecu, chceme pracovné miesta! a členovia bendu Zbogom Brus Li odmietli vystúpiť ako predskupina na utorňajšom koncerte.

 

Pravoslávny Nový rok v Novom Sade

 

Na koncerte vítania pravoslávneho nového roka na námestí v Novom Sade, ako hviezda večera predsa pravdepodobne vystúpi Svetlana Ražnatovićová. Bend Zbogom Brus li by mal mať koncert pred jej vystúpením, avšak hudobníci na svojom fejsbukovom profile uviedli, že z etických dôvodov nechcú vystúpiť ako predskupina na koncerte Ceci Ražnatovićovej.

Koncertu sa protivia aj viaceré združenia a organizácie, z ktorých niektoré navrhujú v ten deň na námestí radšej otvoriť verejnú kuchyňu pre hladných. Z mestského vedenia však potvrdili, že Ceca v utorok, 13. januára predsa pobaví prítomných na námestí, o čom dôkladnejšie informácie zverejnia zajtra.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Pavel Čáni (1928 – 1999)

My a čas

Zľadovatený peň osihoteného
orecha,
čo sa kedysi povýšene pýšil
medzi platanmi,
prináša mi vôňu mramora,
veľkosť vzdorovania
afirmáciu snov
a spoznanie:
že si len veci môžu večne
uťahovať z času.

My a naše city a tvorivé
myšlienky
ešte stále musíme uctievať
najväčšieho lúpežníka, čo sa
menuje – čas...

 

Posledné komentáre

Posledné články