Pravoslávny Nový rok v Novom Sade

V Novom Sade, meste ktoré sa uchádza o Európsku metropolu kultúry v roku 2020, na centrálnom mestskom námestí v utorok 13. januára, pri príležitosti vítania Nového roka podľa juliánskeho kalendára, vystúpi folk speváčka Svetlana Ceca Ražnatović. Časť novosadskej verejnosti ostro reagovala na túto správu a opozičné strany kritizovali SNS pre trovenie peňazí na folk divy, namiesto na nové pracovné miesta. Vojvodinská strana iniciovala petíciu proti tomuto koncertu, ktorou chcú zabrániť prieniku gýču do srbských Atén. Na Varadínskom moste sa objavil veľký transparent Nechceme Cecu, chceme pracovné miesta! a členovia bendu Zbogom Brus Li odmietli vystúpiť ako predskupina na utorňajšom koncerte.

 

Pravoslávny Nový rok v Novom Sade

 

Na koncerte vítania pravoslávneho nového roka na námestí v Novom Sade, ako hviezda večera predsa pravdepodobne vystúpi Svetlana Ražnatovićová. Bend Zbogom Brus li by mal mať koncert pred jej vystúpením, avšak hudobníci na svojom fejsbukovom profile uviedli, že z etických dôvodov nechcú vystúpiť ako predskupina na koncerte Ceci Ražnatovićovej.

Koncertu sa protivia aj viaceré združenia a organizácie, z ktorých niektoré navrhujú v ten deň na námestí radšej otvoriť verejnú kuchyňu pre hladných. Z mestského vedenia však potvrdili, že Ceca v utorok, 13. januára predsa pobaví prítomných na námestí, o čom dôkladnejšie informácie zverejnia zajtra.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články