IN MEMORIAM Anna Hlaváčová

Po dlhej a ťažkej chorobe dnes zomrela profesorka vo výslužbe Anna Hlaváčová, rodená Krajčiová z Báčskeho Petrovca. Celý svoj 35-ročný pracovný vek strávila na petrovskom gymnáziu, kde prednášala prevažne filozofiu a logiku.

Anna Hlaváčová sa narodila 24. júla 1948 v Báčskom Petrovci, kde skončila základnú školu a gymnázium. Na Filozofickej fakulte v Belehrade získala diplom v roku 1973 ako profesorka filozofie a logiky. Na Gymnáziu Jána Kollára pracovala už od roku 1972 najprv ako absolventka, a po ukončení štúdia ako odborná profesorka až do roku 2007, keď odišla do výslužby. Celý pracovný vek, s plným pracovným úväzkom prednášala okrem filozofie a logiky aj psychológiu, neskoršie predmety: spoločenské zriadenie SFRJ, marxizmus, sociológiu, sociológiu kultúry, ústavu a práva občanov. Prekladala tiež učebnice z filozofie a logiky. Žiaci, ktorých pripravovala na súťaž z marxizmu, dosiahli pozoruhodné výsledky a vysoko sa umiestnili v rebríčku súťaže.

Aj napriek vážnym zdravotným utrpeniam zostala duchom vitálna.

Anna Hlaváčová bude pochovaná zajtra 6. marca 2015 o 14,00 h na petrovskom cintoríne.

Česť jej pamiatke!

 

Komentárov  

+5 #2 RE: IN MEMORIAM Anna HlaváčováMPS 2015-03-05 19:47
:-( Tiež mi bola profesorkou. Vždy usmiata, dobre naladená, žartovala,... A neúnavne sa snažila, aby nám uľahčila sledovanie týchto nie vždy "ľahkých" vyučovacích predmetov. Nezabudnem...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+5 #1 RE: IN MEMORIAM Anna HlaváčováJCG 2015-03-05 17:51
:sad:
Mala som tú česť, že mi bola profesorkou. Prednášala logiku, sociológiu filozofiu. Výnimočná profesorka. Budem si spomínať na ňu dlho,dlho.
Česť jej pamiatke!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Vladimír Labáth (1922 – 1997)

Život

Dym z cigarety.
Kytica nádejí.
Večný boj o svety.
Jeden strom v aleji.

Túha po niečom.
Zlato a mozole.
Radosť pod mečom.
Zločinci v kostole.

Žízeň po krvi.
Volanie prorokov.
Túha byť prvý.
Závody stá rokov. ...

 

Posledné komentáre

Posledné články