Láskyplný pozdrav z Jánošíka

Slovenský evanjelický a.v. cirkevný zbor v Jánošíku včera podvečer usporiadal veľkonočný koncert. Na úvod konfirmandi zaspievali V srdciach nech nám radosť horí a prihovoril sa domáci kňaz Sladjan Daniel Srdić. Vystúpili cirkevné spevokoly a mládež ako aj matky konfirmandov s priliehavými básňami. Piesne zneli pod taktovkou Zuzany Djukićovej a za hudobného sprievodu Kristiana Omastu, Michaela Zríniho a Jany Urbanovej. Moderovala Marína Listmajerová. Po koncerte vo farských miestnostiach otvorili samostatnú výstavu olejomalieb insitného maliara Michala Povolného z Padiny pri príležitosti jeho 80. narodenín.

 

Záber z predpoludňajších slávnostných veľkonočných bohoslužieb z Jánošíka, na ktorých sa zúčastnili aj deti z najmladšej skupiny detskej besiedky (Foto Marína Listmajerová)

 

Záber z predpoludňajších slávnostných veľkonočných bohoslužieb z Jánošíka, na ktorých sa zúčastnili aj deti z najmladšej skupiny detskej besiedky (Foto Marína Listmajerová)

 

S deťmi vo veku 3-5 rokov a aj mladšími, na detských besiedkach v Jánošíku  pracujú manželia Marína a Ivan Listmajerovci, ktorí urobili aj takýto krásny veľkonočný pozdrav pomenovaný Naše kraslice

 

S deťmi vo veku 3-5 rokov a aj mladšími, na detských besiedkach v Jánošíku pracujú manželia Marína a Ivan Listmajerovci, ktorí urobili aj takýto krásny veľkonočný pozdrav pomenovaný Naše kraslice

 

V programe, ktorý odznel v jánošíckom kostole v popoludňajších hodinách vystúpili Kristína Vanková, Sladjana Sokolová, Maja Miloševićová, Vera Mrdjová a Kvetoslava Mrdjová.

Na záver koncertu celý zbor spoločne zaspieval pieseň č. 600 z Evanjelického spevníka.

 

Foto: Anna Kotvášová

 

Foto: Anna Kotvášová

 

Druhá časť včerajšieho veľkonočného programu patrila dvom jubilantom a ich osemdesiatinám: Michalovi Melichovi, jánošíckemu poddozorcovi a Michalovi Povolnému, padinskému insitnému maliarovi. Každý jubilant dostal jednu tortu. Priliehavými slovami sa im prihovoril senior banátsky a kovačický farár Pavel Sklenár. Osemdesiatnika Michala Povolného do Jánošíka sprevádzali aj početní Padinčania, ktorí si aj takýmto spôsobom uctili svojho spoluobčana.

 

Láskyplný pozdrav z Jánošíka

 

Michal Povolný (10. 3. 1935) maľuje od roku 1958. Je jedným zo zakladateľov insitného maliarstva v Padine. Najčastejšie motívy, ktoré maľuje sú z dedinského života, melóny, studne, veterné mlyny. Je členom Galérie insitného umenia v Kovačici, od roku 1971. Hrá na husle, na píšťale a na klarinete, ktorý si vyrobil sám. Mal jedenásť samostatných výstav a zúčastnil sa na početných kolektívnych výstavách doma a v zahraničí: v Berlíne, Tel Avive, Ríme, Düsseldorfe, Jeruzaleme, Amsterdame...

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+2 #2 krasneoko 2015-04-23 09:10
Venujme sa takýmto vzácnym veciam, čo kvapkajú radosť do sŕdc!
Nech Pán žehná obetavých pracovníkov!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #1 Krásny pozdravOP 2015-04-06 21:57
Verím, že takéto krásne podujatia Jánošíčanov sú aj pre mnohých z nás - po prečítaní tejto správy, krásny a láskyplný veľkonočný pozdrav. Kiež by aj toto všetko prispelo k hlbšiemu prežívaniu odkazu veľkonočných sviatkov!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články