Úspech SKUS Slnečnica z Padiny

SKUS Slnečnica z Padiny získal niekoľko ocenení na medzinárodnom festivale v Mihajlovcu. Na pozvanie organizácie srpsko - gréckeho priateľstva „Kantakuzina" sa dňa 14.apríla SKUS Slnečnica predstavil na III. festivale detských kultúrných spolkov národnostných menšín. Počas vystúpenia sa divákom a odbornej porote predstavili spolky gréckej, bulharskej, českej, slovenskej národnostnej menšiny a srbské spolky.

 

Úspech SKUS Slnečnica z Padiny

 

Členovia dievčenskej speváckej skupiny a folklórnej skupiny sa predstavili 10 minútovou choreografiou Slovenské národne hry, ktorú pripravili zakladateľka a zároveň choreografka spolku Martina Hlavčová s Elenkou Sládeček – Šimák.

 

Úspech SKUS Slnečnica z Padiny

 

Búrlivým potleskom diváci ohodnotili výkon tanečníkov a skvelú hru na harmoniku Vladimíra Halaja. Tanečníci si domov priviezli tri ocenenia, ktoré sú výborným výsledkom polročnej práce spolku. Odborná porota ocenila SKUS Slnečnicu diplomom za druhé miesto v kategórii najlepší detský folklórny súbor. Ďakovným listom za najlepší zohraný súbor a Marta Ďurišová získala cenu v súťaži o najkrajší kroj titul 1.vicemiss národného kroja.

 

Úspech SKUS Slnečnica z Padiny

 

Slovenský spev, hudba a tanec sa veľmi páčil aj vzácnym hosťom, ktorí ponúkli SKUS Slnečnici vystúpenia v Grécku, Bulharsku a Macedónii.

 

Úspech SKUS Slnečnica z Padiny

 

SKUS Slnečnica bude najbližšie prezentovať padinskú ľudovú kultúru v Českej republike v dňoch 14-17.mája v Řece na Májovej veselici, ktorej sa zúčastnia účastníci zo Slovenskej, Poľskej, Českej a Srbskej republiky. V rámci programu navštívia aj Poľsko.

 

Tlačová správa: skus.slnecnica(a)gmail.com

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články