Detský večierok v Šafáriku

V stredu 3. júna v rámci pravidelného stretnutia novosadských matičiarov v Šafáriku prebiehal večierok, ktorý bol venovaný žiakom základných škôl navštevujúcim hodiny slovenského jazyka a členom detskej divadelnej pobočke Slovenského kultúrneho centra Pavla Jozefa Šafárika. Šafárik a Miestny odbor Matice slovenskej v Novom Sade už dlhé roky úspešne spolupracujú a program, ktorý v tento večer pripravili novosadské deti je ďalším dôkazom, že aj tieto dve združenia spoločnými silami bojujú o zachovanie slovenskej identity a o povzdvyhnutie slovenskej reči a písma medzi novosadskými Slovákmi.

 

Detský večierok v Šafáriku

 

Učiteľka Anna Lekárová so svojimi žiakmi

 

Učiteľka Anna Lekárová so svojimi žiakmi

 

V prvej časti programu prebiehala premiéra detskej divadelnej hry Príbeh o Slnku režisérky Anny Kovárovej v podaní detskej divadelnej skupiny P.J.Šafárika. S týmto predstavením sa mladí divadelníci zúčastnia na Festivale detského divadla 3xĎ v Starej Pazove. Malí umelci predstavenie na domácom javisku hravo zvládli a bolo vidno, že aj prítomní mali z nich príjemný umelecký zážitok.

 

Večierok s deťmi v Šafáriku

 

Večierok s deťmi v Šafáriku

 

Druhá časť programu patrila žiakom Základných škôl Koste Trifkovića, Ðuru Daničića, Svetozara Markovića-Tozu, Dositeja Obradovića, Vuka Karadžića a Ðorđa Natoševića, ktorí nadšene predniesli svoje recitácie, detské pesničky, hádanky a krátke scénky.

 

Žiaci Maríny Srnkovej stvárnili slovenské písmenká

 

Žiaci Maríny Srnkovej stvárnili slovenské písmenká

 

Zásluhou učiteliek slovenského jazyka Márie Supekovej, Miline Struhárikovej, Anne Lekárovej a Maríne Srnkovej aj tohtoročný školský program vyznel kvalitne a možno uzavrieť, že sa usilovným žiačikom podarilo vyčariť úsmevy na tvároch svojich rodičov a že si dospelí spolu s deťmi užili obdobie bezstarostného detstva.

 

Detský večierok v Šafáriku

 

MOMS Nový Sad a Šafárik pevne dúfajú, že takýchto akcií vďaka spolupráci s učiteľmi slovenčiny bude ešte mnoho, lebo si uvedomujú, že aj takáto činnosť partí k povinnostiam slovenských organizácií.

 

Aneta Lomenová

 

Komentárov  

+1 #1 RE: Detský večierok v ŠafárikuMilina 2015-06-06 21:59
Miliny
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné články