Oslavy Dňa Padiny 2015

Deň Padiny aj tohto roku trvá prakticky poldruha mesiaca. Oslavy sa začali začiatkom augusta a potrvajú do druhej polovice septembra. To však ani nevadí, keď sa jesto čím pýšiť. Treba osobitne zdôrazniť, že v prvý víkend padinských osláv aj v Báčskom Petrovci sa oslavovalo - prebiehali Slovenské národné slávnosti. Napriek tomu, padinskí malí folkloristi do Petrovca pricestovali. V tú slávnosťovú nedeľu aj padinskí futbalisti vycestovali „za chotár". FK Dolina na štadióne Karadjordje v Novom Sade hrala pohárový zápas s mužstvom ČSK Čelarevo, kde utrpeli porážku 3:2 , ale už v nasledujúcu nedeľu odohrali prvý majstrovský zápas v Padine s mužstvom Željezničar z Pančeva a zvíťazili 1:0. V rámci osláv doteraz v Padine usporiadali početné programy, gulašiádu, humanitárny turnaj vo volejbale na piesku, tortiádu, výstavy, VI. výtvarnícku kolónia a v dňoch 17. – 20. augusta 2015 AERD Padina zorganizoval Letnú školu Ľudovíta Štúra.

 

Na SNS 2015 folkloristi padinského domu kultúry Michala Babinku zahrali detské hry Na hajšovkách, s ktorými   21. júna zvíťazili na detskom folklórnom festivale Zlatá Brána v Kysáči (Foto Martin Pucovský)

 

Na SNS 2015 folkloristi padinského domu kultúry Michala Babinku zahrali detské hry Na hajšovkách, s ktorými 21. júna zvíťazili na detskom folklórnom festivale Zlatá Brána v Kysáči (Foto Martin Pucovský)

 

Detský folklórny súbor Holubička nacvičila Anna Halajová a vedúcim orchestra je Vladimír Halaj (Foto Martin Pucovský)

 

Detský folklórny súbor Holubička nacvičila Anna Halajová a vedúcim orchestra je Vladimír Halaj (Foto Martin Pucovský)

 

Viac fotografií z gala programu detských folklórnych súborov  z tohtoročných SNS  TU: http://www.kulpin.net/galeria/category/39-09-august-nedela (Foto Martin Pucovský)

 

Viac fotografií z gala programu detských folklórnych súborov z tohtoročných SNS TU: http://www.kulpin.net/galeria/category/39-09-august-nedela (Foto Martin Pucovský)

 

Na XIX. Medzinárodnej gulašiáde sa zúčastnilo 37 tímov (Foto Miestne spoločenstvo Padina)

 

Na XIX. Medzinárodnej gulašiáde sa zúčastnilo 37 tímov (Foto Miestne spoločenstvo Padina)

 

Jubilejnú X. Tortiádu usporiadal Spolok žien Padina

 

Jubilejnú X. Tortiádu usporiadal Spolok žien Padina

 

Humanitárny turnaj vo volejbale na piesku zorganizoval Klub študujúcej mládeže Padina a získané prostriedky darovali na liečenie Tiany Tótovej z Padiny

 

Humanitárny turnaj vo volejbale na piesku zorganizoval Klub študujúcej mládeže Padina a získané prostriedky darovali na liečenie Tiany Tótovej z Padiny

 

Oslavy Dňa Padiny 2015

 

V sobotu 15.08. v Padine otvorili VI. výtvarnícku kolóniu Združenia invalidov práce z Banátu, ktorú zorganizovala Obecná organizácia invalidov práce z Kovačice. Kolónia prebiehala v základnej škole a na nej sa zúčastnilo 63 umelcov z Padiny a z takmer všetkých organizácií invalidov práce z Banátu ale aj predstaviteľov z Kysáča, Báčskeho Petrovca, Hložian, Starej Pazovy, Temerína, Kragujevca a sedmi umelci z Dragačeva - Guča.

 

Oslavy Dňa Padiny 2015

 

AERD Padina pri príležitosti Roka Ľudovíta Štúra v dňoch 17. – 20. augusta v Padine usporiadal Letnú školu Ľudovíta Štúra. Program školy bol rozdelený do dvoch častí. Podľa slov zakladateľky AERD Daniely Ďurašovej prvú časť programu chceli venovať dvojstému výročiu narodenia Ľudovíta Štúra a v druhej časti sa venovali tradícii s dôrazom na prehĺbenie slovenskej vzájomnosti a to rečou, písmom, hudbou a tancom. Preto si aj pozvali Detský folklórny súbor Podpoľanček z Detvy (Slovenská republika), ktorý v utorok 18. augusta v plnej sieni Domu kultúry Michala Babinku spolu so SKUS Slnečnica usporiadal nanajvýš vydarený kultúrno-umelecký program pod názvom Odkaz hrdej generácie štúrovcov...

V rámci Dňa Padiny úspešne odznel aj rock koncert na ktorom bola hviezda večierka Zana, výstava pod názvom Lúče z temného kúta v organizácii Ženského spolku, výstava obrazov a skulptúr siedmych umelcov z Dragačeva a do 20. septembra, dokedy potrvajú oslavy, ešte usporiadajú celovečerný kultúrno-umelecký program, Literárne Babinkove stretnutia, koncert Kreatívneho spolku Viliama Figuša Bystrého a premiéru divadelného predstavenia Čóóó??!!?? autora textu a režiséra Pavla Brezníka.

 

Katarína Pucovská

Foto: Miestne spoločenstvo Padina

 

Komentárov  

0 #1 RE: Oslavy Dňa Padiny 2015Smiljana Piksiades 2015-08-22 19:40
Predivno,Katarina! Svaka cast!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články