Naša Vansovej Lomnička 2015

Monika Bažaľová z Hložian s prednesom básne Žaka Prevera Čakaj ma pod bresťom a Iveta Galasová z Padiny s prednesom úryvku z diela Jediná Kláry Jarunkovej, v dobrom svetle predstavili Asociáciu slovenských spolkov žien na 48. ročníku súťaže Naša Vansovej Lomnička v Starej Ľubovni, Slovenská republika. Ďakujúc ich účasti recitačná súťaž mala medzinárodný ráz. Prítomné recitátorky a porotu zaujali prednesy, iba naša slovenčina im bola príliš mäkká. Pre poslucháčov ale ľúbozvučná.

 

Naša Vansovej Lomnička 2015

 

Na pozvanie Ľubovnianskeho osvetového strediska, víťazky finálovej súťaže v prednese poézie a prózy pre ženy, ktorú organizuje Asociácie slovenských spolkov žien, sa aj v roku 2015, v dňoch 16. - 17. októbra zúčastnili na súťaži v Starej Ľubovni. Na nej sa predstavilo 26 recitátoriek z celého Slovenska. Súťaž bola na vysokej umeleckej úrovni, ako aj otvárací program s vynikajúcimi hudobnými bodmi študentov základnej umeleckej školy v Starej Ľubovni.

 

Naša Vansovej Lomnička 2015

 

V mene Asociácie slovenských spolkov žien recitátorky sprevádzala Viera Miškovicová, predsedníčka a Katarína Zorňanová, pokladníčka ASSŽ, ktoré nadvizali kontakty s Úniou žien Slovenska prešovského kraja a ľubovnianskeho okresu.

Počas návštevy v Starej Ľubovni, navštívili sme ľubovniansky hrad na ktorom bol usporiadaný kultúrno umelecký a hudobný program francúzkej šansony pre účastníčky súťaže.

Pod hradom sa nachádza Skanzen (etno dedinka) s typickými slovenskými domcami a grécko katolíckym kostolom s jedným z najstarších ikonostasov na Slovensku.

 

Naša Vansovej Lomnička 2015

 

Účasť recitátoriek Asociácie slovenských spolkov žien na Našej Vansovej Lomničke v Starej Ľubovni podporila Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny.

Knižné darčeky poskytli Matica slovenská v Srbsku a Slovenské vydavateľské centrum v Báčskom Petrovci.

 

Viera Miškovicová

 

Komentárov  

0 #1 RE: Naša Vansovej Lomnička 2015Daniel i Smiljana 2015-10-26 22:50
Krasne!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články