Hložanci v jeseni života

V Hložanoch v nedeľný podvečer 22. novembra, keď posledné hnedožlté listy na konároch stromov prikryli prvé vločky snehu, v Dome kultúry prebiehal tradičný program Slnečná jeseň života. Na jednom mieste sa stretli tí, na ktorých svet zostáva, aby prejavili úctu tým, ktorí dávajú múdre rady a smernice do života. Program, ktorý okrem iného poukazuje na novú šancu, padajúce lístie - znak toho, že čoskoro ho nahradí nový život sa vyznačoval aj tentoraz pestrým obsahom.

 

Hložanci v jeseni života

 

V plnej sieni na javisku kultúrneho domu sa žiaci základnej školy Jozefa Marčoka Dragutina predstavili svojim starým rodičom a ostatným seniorom. Publiku, ako to býva zvykom, sa predstavili aj najmladší, čiže hložiansky škôlkari. Hodinový program ponúkol pásma básní a ľudových tancov, prítomní sa mohli započúvať do detských ale aj krásnych melódií slovenských ľudových piesní.

 

Hložanci v jeseni života

 

Nevystali ani divadelné scénky a žarty, ani výstižné slohové práce o starých rodičoch, o jeseni, o živote všeobecne, ktorými žiaci svojím starším spoluobčanom popriali aby mozaika ich každodenného života bola plná slnečného svitu, zdravia a radosti ešte dlhé roky. Návštevníci programu nešetrili dlane a všetkých účastníkov odmenili dlhotrvajúcim potleskom. Bola to odplata prítomných za krásne strávený podvečer.

 

Hložanci v jeseni života

 

Hložanci v jeseni života

 

Tento osobitný program venovaný seniorom v Hložanoch pripravili základoškoláci spolu s triednymi učiteľmi a profesormi ako aj škôlkari a ich vychovávateľky. Slnečnou jeseňou života svojich spoluobčanov viedla Daniela Kukučková a úvodom sa prihovorila riaditeľka školy Katarína Zimová, ktorá popriala prítomným ešte mnoho spoločných stretnutí a ešte mnoho slnečných jesení aj uprostred každodenných starostí a radostí života. Svojou prítomnosťou program poctili aj predseda Rady MS Hložany Ján Bohuš s manželkou Jarmilou, predsedníčkou Školskej rady.

 

Hložanci v jeseni života

 

Na margo tohto, iba stručne, že tomuto medzigeneračnému stretnutiu predchádzalo aj rovnomenné stretnutie družného typu hložianskych penzistov s kultúrno-umeleckým pásmom. Usporiadali ho druhý raz po sebe 8. novembra. Nieslo sa v znamení najtypickejšieho symbolu jesene – jablka, ktoré dostal každý prítomný penzista. O dobrú náladu sa postaral aj hložiansky divadelník O. Stupavský.

 

Jasminka Činčuráková-Galambošová

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články